PGNiG Superliga: triumf PGE VIVE Kielce w Piotrkowie Trybunalskim, strzelecki koncert Arkadiusza Moryto

Przez 33 minuty Piotrkowianin walczył jak równy z równym z mistrzem Polski, PGE Vive Kielce. Później jednak goście wrzucili szósty bieg i wygrali różnicą trzynastu trafień (45:32).
Michał Ostafijczuk
PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto (PGE VIVE Kielce)

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Kielecka drużyna przyjechała do Piotrkowa niespełna 48 godzin po znakomitym boju z Montpellier HB. Mistrzowie Polski mieli prawo czuć się zmęczeni i w pierwszych minutach było to widać. Piotrkowianin w 6. minucie wygrywał 4:1. Kolejne minuty należały jednak do podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Po kwadransie mistrzowie Polski prowadzili 10:6 i wydawało się, że mają spotkanie pod kontrolą. Gospodarzy stać było jednak na jeszcze jeden zryw. W 29. minucie doprowadzili nawet do remisu 18:18. Klasą dla siebie był doświadczony Grzegorz Sobut, który raz za razem dziurawił bramkę PGE Vive.

Po zmianie stron gospodarzy nie było już stać na wyrównaną walkę z faworytem. Przewaga mistrzów Polski rosła z minuty na minutę. Strzelecki koncert dał w Piotrkowie Trybunalskim Arkadiusz Moryto. Rzucił aż siedemnaście bramek, a kielecka drużyna wygrała ostatecznie 45:32. Pobiła przy okazji rekord - żaden jeszcze zespół nie rzucił tylu bramek w ligowym meczu w Piotrkowie Trybunalskim.

- Na pewno nie mamy się czego wstydzić. Przez całą pierwszą połowę graliśmy całkiem nieźle i dopiero w drugiej połowie faworyt nam odskoczył. Walczymy o zupełnie inne cele. Kibice obejrzeli dobry mecz, a my teraz mamy przed sobą ważne spotkanie w Szczecinie - podsumował spotkanie piotrkowski rozgrywający Sebastian Iskra.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - PGE VIVE Kielce 32:45 (18:19)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 3, Urbański, Woynowski 5, Iskra 4, Szopa 1, Kaźmierczak 1, Swat 2/2, Nastaj 3, Surosz 1, Andreou 1, Pożarek 2, Mastalerz 1, Sobut 7, Pacześny 1.