Liga Mistrzów: porażka Riihimaeki Cocks. Dinamo Bukareszt zrównało się punktami z Orlenem Wisłą Płock

Dinamo Bukareszt zwyciężyło 24:22 z Riihimaeki Cocks w 9. kolejce Ligi Mistrzów. Mistrzowie Rumunii awansowali na pierwsze miejsce w grupie, które dzielą z Orlenem Wisłą Płock.

Bartosz Grzelak
piłkarze ręczni Dinama Bukareszt PAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: piłkarze ręczni Dinama Bukareszt
Mistrzowie Rumunii zrewanżowali się za porażkę z Elverum Handball w poprzedniej kolejce europejskich rozgrywek (28:29). W 9. serii spotkań Dinamo Bukareszt zwyciężyło 24:22 po wyrównanym meczu z Riihimaeki Cocks na własnym parkiecie.

Dinamo zdobyło tyle samo punktów, co Orlen Wisła Płock, ale na chwilę obecną zajmuje pierwsze miejsce z racji lepszego bilansu bramkowego w dwumeczu z polską drużyną. Spotkanie było wyrównane, obydwa zespoły nie forsowały tempa, co odpowiadało przyjezdnym. Finowie już nie raz udowodnili, że potrafią być niewygodnym rywalem, a w ostatniej kolejce zmierzą się przecież z zespołem wicemistrzów Polski.

Rumuni utrzymywali nieznaczne prowadzenie, dosyć skuteczny na skrzydle był Hugo Descat (7 bramek/9 prób), ale nie potrafili odskoczyć na więcej niż dwa trafienia. Do przerwy prowadzenie wynosiło 13:12. Natomiast Riihimaeki przez dłuższy czas korzystało z dobrej dyspozycji Nico Roennberga, najlepszego strzelca w Lidze Mistrzów (dotychczas 72 trafienia) i doprowadziło do remisu w 52. minucie (21:21).

W końcówce plany Kogutów jednak wzięły w łeb, wykluczenie otrzymał Davor Basarić, a dwie okazje do zdobycia bramki zmarnował Roennberg. Ostatecznie zwycięstwo dla Dinama przypieczętował Kamel Alouini (24:22).

9. kolejka, Liga Mistrzów:

Dinamo Bukareszt - Riihimaeki Cocks 24:22 (13:12) Najwięcej bramek: dla Dinamo - Hugo Descat 7, Vitaly Komogorov 6, Kamel Alouini 5, dla Riihimaeki - Nico Roennberg 8, Andrei Novoselov i Vitalie Nenita - po 4.