I liga, gr. C: premierowa wygrana SPR-u Radzymin. Czołówka nie traci punktów

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi odniósł SPR ROKiS Radzymin (34:28). W innych starciach, AZS AWF Biała Podlaska wygrał 33:28 z MKS-em Padwą Zamość, a SRS Czuwaj Przemyśl był lepszy od KPR-u Legionowo (34:30).

Bartosz Grzelak
SPR ROKiS Radzymin Facebook / SPR ROKiS Radzymin / Na zdjęciu: SPR ROKiS Radzymin
Pierwsze zwycięstwo beniaminka wisiało w powietrzu od kilku tygodni, ponieważ pozostawiał po sobie pozytywne wrażenie w kilku wcześniejszych spotkaniach, chociaż w poprzedniej kolejce doczekał się pogromu w Białej Podlaskiej (15:44). W końcu SPR ROKiS Radzymin jednak odniósł triumf 34:28 z Orlen Wisłą II Płock w 9. kolejce rozgrywek.

Początkowo wydawało się, że rezerwy płockiej drużyny kontrolują sytuację, do 18. minuty prowadziły 11:9 po trafieniu Mikołaja Czaplińskiego. Po przerwie radzyminianie odskoczyli na trzy gole przewagi, chociaż przeciwnicy byli jeszcze w stanie zagrozić miejscowym. W 54. minucie, kiedy bramkę na 29:23 rzucił Kamil Lewandowski, pierwsze zwycięstwo beniaminka było już pewne.

Najlepsze zespoły I ligi nie zwykły tracić punktów, chociaż przed najtrudniejszym zadaniem stał SRS Czuwaj Przemyśl, który wygrał 34:30 po wyrównanym starciu z KPR-em Legionowo. Przez większość zaciętego spotkania Harcerze nieznacznie prowadzili i dopiero na pięć minut przed końcem odskoczyli na pięć bramek różnicy.

W Zamościu zawodnicy AZS-u AWF-u Biała Podlaska szybko wypracowali sobie dogodną przewagę (12:6), ale gospodarze nie poddali się i przed przerwą zmniejszyli straty, polegając na świetnej dyspozycji Tomasza Fugiela. Rozgrywający tylko do przerwy rzucił 9 bramek, ale w 50. minucie przy stanie 24:26 otrzymał czerwoną kartkę i Padwa ostatecznie przegrała 28:33.

Lider z Tarnowa bez większych kłopotów poradził sobie z AZS-em UW Warszawa i triumfował 32:23. SPR PWSZ Tarnów znacznie odskoczył w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy, zwyciężył w tym fragmencie meczu 8:3, z czego pięć goli było udziałem Daniela Dutki. W drugiej połowie tarnowianie kontynuowali dobrą grę. Identyczny wynik padł w Chrzanowie, gdzie MTS Chrzanów był lepszy od KSZO Odlewni i obronił 4. miejsce w I lidze (32:23).

9. kolejka, I liga, gr. C:

AZS UW Warszawa - SPR PWSZ Tarnów 23:32 (10:17)
Najwięcej bramek: dla AZS-u - Mateusz Niemiec 5, Mateusz Leszczyński, Tomasz Bulej, Michał Steć i Łukasz Wolski - po 3; dla SPR-u - Daniel Dutka 10, Jakub Kowalik 5, Kamil Drobiecki, Łukasz Szatko i Albert Sanek - po 3.

MTS Chrzanów - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 32:23 (17:15)
Najwięcej bramek: dla MTS-u - Dawid Skoczylas i Jakub Romian - po 6, Patryk Madeja, Jakub Bogacz i Marcin Skoczylas - po 4; dla KSZO - Sebastian Włoskiewicz i Kacper Grabowski - po 5, Maciej Jeżyna 4.

SRS Czuwaj Przemyśl - KPR Legionowo 34:30 (16:15)
Najwięcej bramek: dla Czuwaju - Tomasz Kulka 9, Paweł Stołowski 7, Mateusz Nowak 5; dla KPR-u - Michał Grabowski 9, Kamil Ciok i Michał Prątnicki - po 6, Wiktor Jędrzejewski 4.

KS Uniwersytet Radom - KSSPR Końskie 23:30 (9:15)
Najwięcej bramek: dla Uniwersytetu - Marek Kubajka 7, Patryk Wasik i Paweł Kowalczyk - po 5; dla KSSPR-u - Przemysław Matyjasik 10, Dawid Maleszak 5, Ernest Pilarski 4.

SPR ROKiS Radzymin - Orlen Wisła II Płock 34:28 (17:15)
Najwięcej bramek: dla Radzymina - Dominik Troński 10, Kamil Lewandowski 8, Mateusz Chabior 6; dla Wisły - Miłosz Rupp 7, Mikołaj Czapliński 6, Krzysztof Młodziejewski 5.

MKS Padwa Zamość - AZS AWF Biała Podlaska 28:33 (14:17) Najwięcej bramek: dla Padwy - Tomasz Fugiel 13, Adrian Adamczuk 4; dla AZS-u - Bartosz Ziółkowski 10, Michał Bekisz 5, Leon Łazarczyk 4.