PGNiG Superliga: pewna wygrana MMTS-u

W pierwszym meczu rundy rewanżowej ekipa z Kwidzyna podejmowała u siebie Stal Mielec. Na początku sezonu potrzebne były karne by rozstrzygnąć kto jest z tej dwójki lepszy. Tym razem MMTS pewnie triumfował 29:20.

Jarosław Kowalski
rozgrywający MMTS Kwidzyn, Kacper Adamski (przy piłce) Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: rozgrywający MMTS Kwidzyn, Kacper Adamski (przy piłce)
Początek spotkania był wyrównany, a pierwsze dwie bramki w meczu zdobyli przyjezdni. Gra z wynikiem oscylującym w okolicy remisu toczyła się około dziesięć minut, potem miejscowi sukcesywnie zaczęli powiększać swoją przewagę dzięki dobrej grze w obronie i wykorzystywaniu kontr.

W mieleckiej ekipie najjaśniejszymi punktami byli bramkarze, ale mimo wszystko nie uchronili oni swojej drużyny przez rosnąca stratą do rywala. Po prostu ich koledzy z pola popełniali błędy w ataku i oddawali niecelne rzuty. Finalnie już do przerwy gospodarze prowadzili aż 18:10.

Po zmianie stron praktycznie cały czas oglądaliśmy grę bramka za bramkę, a w zasadzie dwie bramki za dwie. Goście zbliżali się na 6 goli straty, by po chwili ponownie było 8. W grze MMTS-u charakterystyczne było to, że w porównaniu do kilku poprzednich spotkań o wiele częściej grali skrzydłami.

Bardzo skuteczny zarówno w kontrach jak i na skrzydle był Andrzej Kryński, który łącznie zdobył 10 bramek. Dobre wrażenie na środku rozegrania sprawiał Michał Potoczny, tak samo jak po drugiej stronie Bartosz Kowalczyk, który robił co mógł by choć trochę zmniejszyć straty swojej drużyny, ale ostatecznie na niewiele się to zdało.

MMTS Kwidzyn - SPR Stal Mielec 29:20 (18:10)

MMTS: Szczecina (12/31, 39%), Dudek (0/1) - Kryński 10, Adamski 5, Orzechowski 3, Potoczny 3, Peret 2, Krieger 2, Nogowski 2/1, Grzenkowicz 1, Janiszewski 1, Landzwojczak, Rosiak, Przytuła, Ossowski