PGNiG Superliga: Górnik zdobył Gdynię. Pewna wygrana zabrzan

Nie było niespodzianki w Gdyni. Miejscowa Arka tylko w niektórych momentach potrafiła skutecznie przeciwstawić się Górnikowi Zabrze. Ostatecznie goście wygrali 31:19.

Michał Gałęzewski
Iso Sluijters w walce z Michałem Bednarkiem Materiały prasowe / NMC Górnik Zabrze / Na zdjęciu: Iso Sluijters w walce z Michałem Bednarkiem
Zdecydowanymi faworytami spotkania w Gdyni byli zabrzanie, którzy przyjechali nad morze rozegrać dwa spotkania - po niedzielnym ligowym, w poniedziałek zagrają również z Arką w Pucharze Polski. Szybko szczypiorniści z Zabrza wyszli na trzybramkowe prowadzenie, po kontrataku Iso Sluijtersa.

Arka starała się jednak odwrócić losy spotkania. Aktywny w ataku był Paweł Ćwikliński i gdy pokonał Mateusza Korneckiego, gdynianie doszli rywala na zaledwie jedną bramkę. Mimo usilnych prób gdynian, nie udało im się doprowadzić do remisu. Z każdą kolejną minutą lepiej na boisku czuli się zawodnicy z Górnego Śląska.

Tu przed przerwą, zabrzanie zdołali wyjść na wysokie prowadzenie. Nieskutecznością raził Anderson Mollino, który w całym meczu trafił do bramki Korneckiego tylko dwa razy na czternaście prób. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 9:15.

Po zmianie stron zawodnicy z Zabrza kontrolowali sytuację na boisku. Skuteczni byli Jan Czuwara i Iso Sluijters, dzięki czemu przewaga gości z Górnego Śląska rosła bardzo szybko. Po raz pierwszy osiągnęła dziesięć bramek różnicy, gdy do gdyńskiej bramki w 49 minucie trafił Marek Daćko.

Później zabrzanie prezentowali się jeszcze lepiej i mieli już nawet trzynaście trafień przewagi. Wynik spotkania, celnym rzutem karnym ustalił Dawid Przysiek. Arka przegrała z Górnikiem 19:31.

Arka Gdynia - NMC Górnik Zabrze 19:31 (9:15)

Arka: Pieńczewski, Zimakowski, Michalczuk - Przysiek 7, Souza 3, Kamyszek 2, Jamioł 2, Mollino 2, Wolski 1, Lisiewicz 1, Ćwikliński 1 oraz Jasowicz, Czaja, Janikowski, Rychlewski.