Piotr Chrapkowski wyrobił sobie markę w Niemczech. Polak na dłużej w Magdeburgu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / AGNIESZKA SKÓROWSKA / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski (z piłką) podczas treningu reprezentacji Polski
WP SportoweFakty / AGNIESZKA SKÓROWSKA / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski (z piłką) podczas treningu reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

SC Magdeburg jest bardzo zadowolony z Piotra Chrapkowskiego. Reprezentant Polski przedłużył umowę z drużyną Bundesligi do 2023 roku.

Transfer do Niemiec okazał się strzałem w dziesiątkę. Piotr Chrapkowski przed sezonem 2017/18 zamienił PGE VIVE Kielce na SC Magdeburg i podniósł jakość w obronie Gladiatorów. Polak przydaje się też w ofensywie, w trakcie meczu nieraz rusza do przodu i finalizuje akcje po szybkim wznowieniu lub kontrze.

Władze klubu są usatysfakcjonowane jego postawą, zwłaszcza w środku obrony w duecie z Żeljko Musą. 30-letni Chrapkowski przystał na ofertę przedłużenia kontraktu aż do 2023 roku. - Stał się kluczowym graczem Magdeburga. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego rozwoju i doskonale pasuje do naszej koncepcji gry. Jest także liderem poza szatnią, bardzo dobrze wpływa na nasz zespół - stwierdził trener Bennet Wiegert.

- Moja rodzina i ja czujemy się bardzo dobrze w Magdeburgu, rozwijam się sportowo. Decyzja o pozostaniu w Magdeburgu była bardzo łatwa - skomentował Chrapkowski.

Polak wcześniej grał w AZS-ie AWFiS Gdańsk, Orlenie Wiśle Płock i PGE VIVE Kielce. Podczas MŚ 2015 zdobył brązowy medal.

Podpisy złożyli także Norweg Christian O'Sullivan i Duńczyk Jannick Green (obaj do 2022 roku).

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Miazga w hicie! Azoty nie zdobyły Orlen Areny

Źródło artykułu: