PGNiG Superliga Kobiet: Pogoń Szczecin w cieniu Metraco Zagłębia

Jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań drugiej kolejki rundy rewanżowej w PGNiG Superlidze Kobiet okazało się meczem do jednej bramki. Metraco Zagłębie Lubin odprawiło z kwitkiem Pogoń Szczecin i wróciło na pierwsze miejsce w lidze.

Małgorzata Boluk
Paulina Piechnik (przy piłce), rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Paulina Piechnik (przy piłce), rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin
Niezły początek i przebudzenie w końcówce meczu to zdecydowanie za mało, aby powalczyć o komplet punktów. Ekipa z Pomorza Zachodniego stawiała opór Metraco Zagłębiu jedynie przez pierwsze dziesięć minut rywalizacji. Zgromadzona w Lubinie publiczność oglądała później jednostronny pojedynek.

W drużynie gości początkowo ciężar kończenia akcji brała na swoje barki głównie Ivana Bożović, która w ciągu kwadransa na listę strzelczyń wpisała się cztery razy. Gospodynie prowadziły wówczas różnicą trzech trafień (10:7 w 15') i korzystały na świetnej dyspozycji Pauliny Piechnik, odpalającej bomby z dziewiątego metra.

Świetną zmianę dała też Monika Wąż. Golkiperka lubińskiego klubu często odbijała rzuty rywalek, a jej koleżanki z boiska błyskawicznie przenosiły się z piłką na drugą stronę boiska i sukcesywnie powiększały prowadzenie. Pojawiło się wtedy dużo gry z kołem, a tam nie zawodziła Zuzanna Ważna (17:9 w 24'). Pogoń Szczecin znalazła się w poważnych tarapatach i musiała po zmianie stron wziąć się w garść.

Wicemistrzynie Polski nie zatraciły w drugiej połowie koncentracji i w ciągu półtorej minuty rzuciły trzy bramki (22:13 w 32'). Na pierwszy plan wysuwały się w tej części meczu grające na skrzydłach Kinga Grzyb oraz Małgorzata Trawczyńska, a w szeregach przyjezdnych wynik próbowały przypudrować Valentina Blażević i Ivana Bożović. Z różnym skutkiem, bo na kwadrans przed ostatnią syreną Metraco Zagłębie prowadziło już "dychą".

Zawodniczki Bożeny Karkut w ostatnich minutach tempa przesadnie nie forsowały. Pogoń Szczecin walczyła zaś o jak najlepszy rezultat i po trafieniach duetu Daria Zawistowska - Ivana Dezić zbliżyła się do miejscowych na sześć bramek (30:24 w 57').

MVP meczu została wybrana Paulina Piechnik.

Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Szczecin 32:26 (19:13)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 6 (1/1), Hartman 1, Trawczyńska 7 (1/1), Buklarewicz, Wasiak, Górna (0/1), Rosińska 1, Ważna 2, Matieli 3, Jochymek, Belmas, Pielesz 3 (2/2), Milojević 2, Piechnik 5.