MŚ 2019: Rosjanie ograli Macedonię, Katar rozbił Chile

W sobotniej rywalizacji o miejsca 13-24 podczas mistrzostw świata piłkarzy ręcznych zwycięstwa odniosły Rosja, Katar, Serbia, Argentyna, Korea oraz Arabia Saudyjska.
Tomasz Rosiński
PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Na zdjęciu: piłkarze ręczni reprezentacji Rosji

W pierwszym półfinale o miejsca 13-16 MŚ 2019 Macedończycy potrafili dotrzymywać kroku Rosjanom do 18. minuty, kiedy na tablicy świetlnej widniał remis. Później z każdą kolejną akcją przyspieszała Sborna, której grę napędzali Dmitrij Żytnikow i Siergiej Mark Kosorotow. Dzięki nim rosyjski zespół triumfował w pierwszej połowie 17:14. Po zmianie stron kadra Rosji starała się kontrolować boiskowe wydarzenia, chociaż Kirył Łazarow próbował podrywać swoją drużynę do walki. Jednak zwycięstwo podopiecznych trenera Kokszarowa ani przez moment było zagrożone (30:28) i to oni powalczą o trzynastą lokatę.

Przeciwnikami Rosjan w niedzielnej konfrontacji o XIII pozycję będą Katarczycy, którzy dali Chile lekcję piłki ręcznej, wygrywając 37:27. Liderem katarskiej ekipy w ofensywie był Ali Yousuf, autor ośmiu bramek.

Bahrajn stawiał opór Serbom aż do 56. minuty potyczki (27:26), a w jego szeregach bardzo dobrze radził sobie Husain Al Sayyad, który raz za razem trafiał do siatki. Jednakże w końcówce batalii więcej zimnej krwi zachowali Europejczycy, a w szczególności Vanja Ilić, który poprowadził swoją kadrę do wiktorii 32:27.

Rywalami Serbii w starciu o 17. pozycję będą Argentyńczycy, którzy po zaciętej potyczce pokonali Austrię 24:22. Dobre zawody rozegrał Federico Fernandez, który zakończył mecz z dorobkiem 6 bramek.

Wyrównaną walkę stoczyli Koreańczycy i Japończycy. Ostatecznie zwycięstwo 27:25 odnieśli ci pierwsi, wśród których najskuteczniejszy był Jeongu Kang (7 trafień).

Natomiast żadnych szans reprezentacji Angoli nie dała Arabia Saudyjska, triumfując 34:29. Najwięcej goli dla Azjatów - dziewięć - zdobył Abdullah Alabbas.