MŚ 2019: Jannick Green zrobił różnicę. Duńczycy spokojnie pokonali Węgrów

Reprezentacja Danii pokonała Węgrów 25:22 w meczu grupy II głównej rundy mistrzostw świata. Ważnym momentem było pojawienie się w bramce Duńczyków skutecznego Jannicka Greena. Współgospodarze turnieju zrobili kolejny krok w kierunku półfinału.

Daniel Kordulski
Jannick Green PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Jannick Green
Początkowo Węgrzy specjalizowali się głównie w rzutach z dystansu i dograniach do obrotowego. Było to dosyć skuteczne, bo przez ponad kwadrans pozwalało zachowywać bliski dystans bramkowy do rywali. Sytuację diametralnie odwróciła zmiana u współgospodarzy mistrzostw. Niklasa Landina zmienił między słupkami Jannick Green i z miejsca obronił trzy rzuty rywali. Duńczycy w 19. minucie wysforowali się na 9:6. Kilka start Madziarów jeszcze pogorszyło ich sytuację.

W drużynie mistrzów olimpijskich bramkę rywali bezbłędnie bombardował Mikkel Hansen. Kolejne obrony Greena, pięćdziesiąt procent skuteczności po I połowie, dawały jego kolegom szanse na powiększanie przewagi. Ci zazwyczaj skwapliwie z tego korzystali. Do przerwy przewaga wzrosła do pięciu bramek. W drużynie węgierskiej trzeba wyróżnić Adama Juhasza. Młody rozgrywający bez kompleksów radził sobie w grze jeden na jeden.

Tymczasem Green w duńskiej bramce nadal wyczyniał cuda. Dla porównania węgierski golkiper Roland Mikler miał fatalny procent skutecznych obron i został zmieniony przez 21-latka, Martona Szekelyego. Efekt był niewiele lepszy. Duńczycy powiększali prowadzenie (21:15 w 41 min.). Spory w tym udział rezerwowego obrotowego, Andersa Zachariassena. Co prawda po rozpoczęciu ostatniego kwadransa gry Skandynawowie dostali zadyszki, ale na tyle lekkiej, że przewagę tylko nieznacznie stracili.

U naszych bratanków za dwóch walczył niesamowicie aktywny w ataku 20-latek, Zoltan Szita. Reprezentacja będzie miała z niego i kilku innych, dużą pociechę po odejściu weteranów.