PGNiG Superliga kobiet: Energa AZS na czele. Koszalinianki wygrały w Kielcach

Sporych emocji dostarczył mecz Korona Handball - Energa AZS. Kielczanki prowadziły jeszcze w 43. minucie, jednak końcówka spotkania należała do liderek tabeli, które wygrały ostatecznie 28:23.
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: piłkarki ręczne Energi AZS-u Koszalin

Co prawda faworytkami niedzielnego spotkania były koszalinianki, jednak miały one spore problemy z ambitnym zespołem z Kielc. Jeszcze w 12. minucie, drużyna prowadzona przez Pawła Tetelewskiego prowadziła 5:3, po bramce Wiktorii Gliwińskiej. Dopiero chwilę później mecz zmienił swoje oblicze.

W tym momencie, pięć bramek z rzędu zdobyły szczypiornistki z Koszalina, które dzięki tej serii wyszły na prowadzenie 8:5. Od tego momentu Energa AZS nie oddała już inicjatywy w I połowie. Co prawda Korona Handball nie oddała pola gry, jednak liderki PGNiG Superligi prowadziły do przerwy 15:13. Po zmianie stron, w mecz dużo lepiej weszły faworytki.

Co prawda zawodniczki z Kiec zaczęły bardzo ambitnie drugą połowę. Po dwóch rzutach karnych, celnie rzuconych przez bohaterkę Korony Handball, Honoratę Syncerz, zdobywczynię 14 bramek, drużyna z województwa świętokrzyskiego wyszły na prowadzenie 19:18. Dopiero to zdarzenie dało wiele do myślenia drużynie z Koszalina.

Ekipa prowadzona przez Anitę Unijat bardzo szybko wróciła na prowadzenie, a w końcówce spotkania niezwykle skuteczna z gry była Gabriela Urbaniak. Energa AZS szybko zaczęła prowadzić i w samej końcówce tylko powiększała swoją przewagę. Koszalinianki wygrały 28:23 i awansowały na pierwszą pozycję w PGNiG Superlidze kobiet. Korona Handball zajmuje 8. miejsce.

Korona Handball Kielce - Energa AZS Koszalin 23:28 (13:15)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - Syncerz 14, Charzyńska 2, Gliwińska 2, Zimnicka 1, Skowrońska 1, Homonicka 1, Parandii 1, Kędzior 1 oraz D.Więckowska, M.Więckowska.