PGE VIVE zainteresowane kolejnym Hiszpanem. Ferran Sole kandydatem na skrzydło mistrzów Polski

Hiszpan Ferran Sole znalazł się na celowniku PGE VIVE Kielce. Według naszych informacji, mistrzowie Polski rozważają ściągnięcie najlepszego prawoskrzydłowego ME 2018.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Ferran Sole Expa/Newspix.pl / EXPA / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Ferran Sole
Hiszpan zamierza za wszelką cenę odejść z Fenix Toulouse HB, pomimo kontraktu ważnego do 2020 roku. Ambicje Sole sięgają wyżej niż średniaka ligi francuskiej. Francuskie źródła twierdzą, że do menadżera zawodnika odezwały się trzy kluby - dwa z czołówki ligi francuskiej oraz PGE VIVE. Niewykluczone, że do przenosin dojdzie już latem 2019 roku.

Jeśli Sole trafi do Kielc, to niemal na pewno któryś z dotychczasowych prawoskrzydłowych szykuje się do odejścia. Umowa Arkadiusza Moryty obowiązuje do 2021 roku, za to Blaż Janc związał się z VIVE do 2020 roku. Jeszcze niedawno wydawało się, że Słoweniec zostanie w klubie na kolejne lata, ale prezes Bertus Servaas przyznał, że zawodnik ma mnóstwo ofert i na razie nie może wiele powiedzieć o jego przyszłości. Przed transferem do VIVE Jancem interesowały się najlepsze drużyny w Europie, łącznie z Barceloną i PSG.

Nawet w razie odejścia Słoweńca, prawe skrzydło nie straciłoby wiele na jakości. Sole to podstawowy gracz reprezentacji Hiszpanii, podczas ME 2018 zdobył złoty medal i trafił do siódemki turnieju. Po MŚ 2019 także trafił do grona najlepszych, a w klasyfikacji strzelców zajął trzecie miejsce (58 goli).

W VIVE występują już Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, Angel Fernandez Perez i Julen Aguinagalde.

CZYTAJ TAKŻE: Ważna postać odchodzi z VIVE

ZOBACZ WIDEO Andrzej Strejlau zachwycony Piątkiem. "Pokazuje jak powinien grać środkowy napastnik!"
Czy Ferran Sole byłby dobrym transferem VIVE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×