KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowy kontrakt Superligi z PGNiG. Sponsor wspomoże powstanie ligi zawodowej pań

Ważna chwila dla rozwoju rozgrywek Superligi. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, do 2023 roku będzie głównym sponsorem zmagań i zaangażuje się w projekt utworzenia w Polsce zawodowej ligi kobiet.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
drużyna PGE VIVE Kielce z tytułem mistrzowskim w Superlidze WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: drużyna PGE VIVE Kielce z tytułem mistrzowskim w Superlidze
W ramach umowy zawartej z Superliga Sp. z o.o. liga będzie nadal nosić nazwę PGNiG Superliga, a znak sponsora będzie eksponowany m.in. w logo rozgrywek, na strojach zawodników i bandach reklamowych w halach. Sponsor zaangażuje się również w projekt utworzenia w Polsce zawodowej ligi piłki ręcznej kobiet. Umowa została zawarta do 2023 roku.

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z dumą wspiera polską piłkę ręczną. Jesteśmy z naszymi drużynami na dobre i na złe. Liczymy na dynamiczny rozwój tej pięknej dyscypliny i na sukcesy naszych zawodników na arenie międzynarodowej. Wspieramy sport, gdyż jego zasady są bliskie naszym: gramy fair play - szczypiorniści na boisku, a my realizując naszą strategię niezależności energetycznej Polski - powiedział Piotr Woźniak, Prezes Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA.

ZOBACZ TEŻ: Wisła dokonała cudu w Danii

- Obdarzenie Superligi sp. z o.o. zaufaniem przez tak potężnego i stabilnego partnera, to dla nas dowód wartości biznesowej ligowych rozgrywek w piłce ręcznej i potwierdzenie właściwego kierunku obranej w 2018 roku strategii rozwoju. Dziękuję zarządowi PGNiG SA za zaufanie, w szczególności za decyzję o powierzeniu nam również stworzenia zawodowej ligi kobiet. Jestem z tego niezwykle dumny. Zawarta umowa daje stabilizację polskiej ligowej piłce ręcznej i kładzie podwaliny pod jej dynamiczny dalszy rozwój aż do organizowanych w 2023 roku w naszym kraju Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn - powiedział Marek Janicki, Prezes Zarządu Superliga Sp. z o.o.

ZOBACZ: Stal Mielec wygrała po 113 dniach

PGNiG wspiera rozwój polskiej piłki ręcznej od 2010 roku. Sponsoruje seniorskie i juniorskie reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn, jest najważniejszym partnerem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Spółka zaangażowała się także w sponsoring ręcznej piłki plażowej. W tym okresie zarówno kadry narodowe kobiet jak i mężczyzn, a także drużyny klubowe, odniosły szereg sukcesów na arenie międzynarodowej.

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Program "Team100" zwiększy szanse Polski na medale olimpijskie
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (9)
 • Andrzej Pawelec Zgłoś komentarz
  Niestety, ale ostatenie praktycznie coroczne rezygnacje jakiejś drużyny dobitnie pokazują, że liga zawodowa jest niezbędna. Niech nikt z niej nie spada, ale niech przed kluby są sprawdzane
  Czytaj całość
  finansowo. Jeżeli nie nazbiera się 12 drużyn zdolnych spełnić jakieś minimalne wymagania to niech gra 10, bo inaczej to mamy coroczną parodię ze spadkiem/awansem i coraz gorszy sposób wyłaniania mistrza
  • Wielbuond Zgłoś komentarz
   Nie czekałbym na żeńską ligę zawodową na wstrzymanym powietrzu ;)
   • maciek456 Zgłoś komentarz
    Superliga sp. z. o o. powinna również przejąć rozgrywki 1.Ligi męskiej i zmniejszyć ją do maks 16 drużyn w jednej grupie ogólnopolskiej oraz Centralną Ligę Juniorów składającą
    Czytaj całość
    się z 8 najlepszych drużyn w kraju. Wówczas zmniejszyłby do 30 drużyn tzw. szczebel centralny(teraz jest 50). PGNiG również powinna sponsorować te rozgrywki. Wtedy może nasza piłka ligowa i młodzieżowa nie upadnie do końca.
    • Grieg Zgłoś komentarz
     Niby coś wspominają o powstaniu żeńskiej ligi zawodowej, ale bez żadnych konkretów, kiedy i w jakim wymiarze, tzn. na ile klubów można realnie liczyć.
     • eb Zgłoś komentarz
      Niech wspomoże w takim razie żeńską w TV,bo zdechniemy.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×