Demontaż Vardaru Skopje. Szykuje się przyspieszone odejście

Niedługo Vardar Skopje mogą opuścić wszyscy liderzy. PSG stara się, by Dainis Kristopans przeprowadził się do Paryża już latem 2019 roku, a nie jak pierwotnie zakładano po sezonie 2019/20.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Vardar Skopje WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Vardar Skopje
Nie do końca wiadomo, na jaki profil zespołu postawi właściciel Siergiej Samsonenko i czołowi gracze szukają alternatyw. Igor Karacić podpisał kontrakt z PGE VIVE Kielce, Rogerio Moraes z Veszprem, a Dainis Kristopans z Paris Saint-Germain HB. Ten ostatni, łotewski olbrzym (215 cm), miał opuścić Skopje dopiero w 2020 roku, ale sytuacja Vardaru jest na tyle niepokojąca, że mistrzowie Francji mogą wcześniej wyrwać swój nabytek.

PSG czyni starania, by Łotysz od 2019 roku występował w Paryżu. Rozwiązałoby to problem z obsadą prawego rozegrania w sezonie 2019/20. Klub potrzebował zawodnika, który podpisze roczny kontrakt i będzie odciążał Nedima Remiliego do czasu przyjścia Kristopansa.

Vardar powoli rozgląda się na następcą. Według portalu ekipa.mk, zostanie nim Rosjanin Aleksander Kotow z Czechowskich Niedźwiedzi. Reprezentant Sbornej spotkałby w Skopje aż pięciu rodaków.

Niewykluczone, że dojdą kolejni, bo do opuszczenia Vardaru szykują się Vuko Borozan i Ivan Cupić, a Macedończycy spekulują, że oferty mają na stole także Stojancze Stoiłow i odkrycie sezonu, bramkarz Dejan Milosavljev.

ZOBACZ WIDEO PSG popełniło szkolny błąd. "To nie był pech. Paryżanie zlekceważyli przeciwników"


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Vardar wypadnie z europejskiej czołówki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×