I liga, gr. C: świetna druga połowa Czuwaju. Lider stracił punkt w Zamościu

SPR PWSZ Tarnów wygrał dopiero po rzutach karnych w Zamościu (24:24, 5:4). Potknięcie lidera wykorzystał Czuwaj Przemyśl, który wysoko ograł 38:24 KSSPR Końskie i traci już tylko punkt do drużyny z Tarnowa.

Bartosz Grzelak
Czuwaj Przemyśl Materiały prasowe / SRS Czuwaj Przemyśl / Na zdjęciu: Czuwaj Przemyśl
Od pewnego czasu rywalizacja o udział w turnieju barażowym nabrała rumieńców. SPR PWSZ Tarnów wciąż jest liderem, chociaż z Zamościa nie wywiózł kompletu punktów. Zatem, o ile nic więcej się nie zmieni, decydujące będzie zaplanowane na 27 kwietnia spotkanie z Czuwajem Przemyśl.

Jeszcze w 40. minucie tarnowianie pewnie prowadzili 19:14 i wydawało się, że wszystko jest na swoim miejscu. Od tego momentu gospodarze pokazali wolę walki i w końcówce, w głównej mierze za sprawą dyspozycji braci Fugielów, doprowadzili do remisu 24:24. Jednak w serii rzutów karnych nikt z przyjezdnych nie pomylił się i punkty pojechały do Tarnowa.

Wysoki triumf odnieśli zawodnicy Czuwaju Przemyśl, chociaż rozpoczęli niemrawo i po kilku błędach przegrywali 1:5, zaś do przerwy 13:15. Taki rezultat tylko podrażnił gospodarzy, którzy na drugą połowę meczu wyszli odmienieni i przez trzynaście minut nie stracili bramki. Świetna defensywa połączona z kontratakami pozwoliła doprowadzić do rezultatu 24:15 oraz w pełni kontrolować sytuację na parkiecie. Ostatecznie Czuwaj zwyciężył 38:24.

Przeczytaj: liderzy solidarnie wyłożyli się. Siódemka Legnica wykorzystała potknięcia

Piłkarze ręczni AZS-u AWF Biała Podlaska rozgromili SPR ROKiS Radzymin różnicą aż 23 trafień (44:21). Na pocieszenie dla beniaminka, który powoli żegna się z I ligą, Mateusz Chabior rzucił dotychczas 146 bramek i prawdopodobnie sięgnie po koronę króla strzelców. KS Uniwersytet Radom zwyciężył 27:26 z rezerwami Orlen Wisły i awansował na przedostatnią pozycję.

Po wyrównanym spotkaniu KPR Legionowo był lepszy w rzutach karnych od MTS-u Chrzanów (26:26, 10:9). Natomiast atut własnego boiska wykorzystali zawodnicy AZS-u UW Warszawa, w drugiej połowie odjechali KSZO Odlewni na bezpieczną przewagę i spokojnie wygrali 35:28.