Oficjalnie: Pavel Horak ponownie w Bundeslidze. Czech dołączy do THW Kiel

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Pavel Horak
Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Pavel Horak
zdjęcie autora artykułu

Pavel Horak z Mieszkowa Brześć wraca do Niemiec. Czeski obrońca zagra w drużynie THW Kiel. Z nowym klubem związał się roczną umową.

Reprezentant Czech wraca do Bundesligi po dwóch latach przerwy. Tuż przed przejściem do Mieszkowa Brześć występował w HC Erlangen. Największe sukcesy świętował jednak w barwach innych niemieckich zespołów - z Fuechse Berlin oraz Frisch Auf! Goeppingen trzykrotnie triumfował w Pucharze EHF.

Teraz Pavel Horak zagra w najbardziej utytułowanej drużynie zza naszej zachodniej granicy. 36-letni specjalista od gry w defensywie dołączy latem do THW Kiel, o czym poinformował we wtorek klub. Transfer nie jest wielkim zaskoczeniem - temat sprowadzenia Horaka przez nowego szkoleniowca, Filipa Jichę, pojawił się pod koniec lutego. Czech, poza ogromnymi walorami w obronie, skutecznie radzi sobie również pod bramką przeciwnika, co czyni go graczem uniwersalnym. Z THW związał się roczną umową.

Manolo Cadenas nie jest już trenerem Mieszkowa! Dowiedz się więcej

- Pavel jest typem zawodnika, jakiego szukaliśmy - skomentował dyrektor sportowy Zebr, Viktor Szilagyi. - Zespół wiele skorzysta przede wszystkim z jego doświadczenia w obronie, ale również może nas odciążyć w ataku. Co więcej, zna ligę i język, przez co nie będzie potrzebował dużo czasu na aklimatyzację - zakończył.

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Krzysztof Piątek przerasta AC Milan? "Ciągle brakuje mu wsparcia"

Źródło artykułu: