Francuskie media rozczarowane przegranym dwumeczem PSG z VIVE. "Prawdopodobnie najgorszy scenariusz"

"Remontada prawie się udało", "To prawdopodobnie najgorszy możliwy scenariusz" - tak francuskie media komentują dramatyczny mecz PSG - VIVE Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Grzegorz Wojnarowski
Thierry Omeyer (z prawej) PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Thierry Omeyer (z prawej)
Przed tygodniem mistrzowie Polski dość nieoczekiwanie pokonali paryskich milionerów aż 34:24. Jechali na ich teren z bardzo dużą zaliczką, ale wystarczyło 40 minut, by całkowicie ją roztrwonili. Dwumecz został sprowadzony do wyczerpującej walki w ostatnim kwadransie niedzielnego spotkania, z której zwycięsko wyszli kielczanie. Ważne gole zdobywał Luka Cindrić, w ostatnich minutach wreszcie zaczął bronić Vladimir Cupara, a rozstrzygającego gola w ostatniej minucie rzucił Władisław Kulesz.

Kielczanie przegrali w Paryżu 26:35, ale w dwumeczu okazali się lepsi o jedno trafienie i to oni awansowali.

Francuskie media nie ukrywają rozczarowania brakiem awansu swojego najsłynniejszego zespołu. Podkreślają jednak, że Mikkel Hansen, Nedim Remili, Thierry Omeyer i spółka stworzyli świetne widowisko i zasłużyli na uznanie.

Na kolejnych stronach przeczytasz, jak zagraniczne media komentują mecz PSG - Vive.
Czy VIVE Kielce zdoła awansować do finału Ligi Mistrzów?