Bałkańska dominacja. Wybierz najlepszego prawoskrzydłowego Ligi Mistrzów

Aż czterech zawodników z Bałkanów i tylko jeden Hiszpan. Sprawdź i zagłosuj na najlepszego prawoskrzydłowego Ligi Mistrzów!

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Blaż Janc Newspix / Adam Jastrzebowski / Na zdjęciu: Blaż Janc
Bez większych niespodzianek w tej kategorii. Zlatko Horvat to od wielu lat synonim skuteczności i wysokiej formy. Nieprzerwanie związany z RK PPD Zagrzeb od początku swojej kariery, i w tym sezonie gwarantował kilka bramek na mecz. Równie stabilny poziom zapewnia Ivan Cupić, który z Vardarem Skopje zawita już niedługo do Kolonii na turniej Final Four.

Poza nimi na wyróżnienie europejskich władz zasłużyli także niezwykle efektywny Darko Djukić z Mieszkowa Brześć oraz Blaż Janc z PGE VIVE Kielce. Słoweniec mimo młodego wieku gra jak rasowy weteran. Jego koledzy zdają sobie sprawę, że ręka mu nie zadrży nawet w najbardziej stresujących momentach.

Stawkę uzupełnia jeden gracz spoza Bałkanów, mianowicie Aleix Gomez. Młody Hiszpan ma za sobą bardzo udany sezon, w którym potwierdził, że w Barcelonie nie muszą się bać o obsadę prawego skrzydła.

Najlepsi prawoskrzydłowi według EHF: Zlatko Horvat (RK PPD Zagrzeb), Ivan Cupić (Vardar), Darko Djukić (Mieszkow), Blaż Janc (VIVE), Aleix Gomez (Barca Lassa)

Zagłosuj także na najlepszego bramkarza (TUTAJ) oraz środkowego rozgrywającego (TUTAJ)!

ZOBACZ WIDEO Czy Witold Bańka podałby rękę dopingowiczom? "Sportowiec złapany na dopingu to oszust"
Który gracz był najlepszym prawoskrzydłowym w LM?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×