Fitarena Cup 2019. Finał głogowsko-opolski. Porażki MKS Zagłębia Lubin i Energi MKS Kalisz

Energa MKS Kalisz w pierwszym meczu Fitarena Cup 2019 minimalnie uległa drużynie Chrobrego Głogów, a KPR Gwardia Opole wyraźnie pokonała MKS Zagłębie Lubin. Zwycięzcy sobotnich starć zagrają w finale, przegranych czeka zaś bój o trzecie miejsce.

Małgorzata Boluk
Adam Malcher Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Adam Malcher
W meczu otwarcia zmierzyły się drużyny Chrobrego Głogów i Energi MKS Kalisz. W spotkanie lepiej weszła ekipa z Dolnego Śląska, która szybko wyszła na prowadzenie po trafieniach Macieja Marszałka i Krzysztofa Tylutkiego, ale później do głosu doszła już siódemka Patrika Liljestranda. Ekipa z Kalisza korzystała na skuteczności duetu Kirył Kniaziew - Artur Klopsteg i po dziesięciu minutach gry prowadziła różnicą trzech bramek.

Gdy minął kwadrans zawodów, tablica wyników wskazywała remis, jednak w miarę upływu czasu znów zaczęła zarysowywać się minimalna przewaga Energi MKS Kalisz, która zakończyła pierwszą połowę z dwubramkowym zapasem.

Po zmianie stron, drużyna Witalija Nata zacisnęła szyki obronne i ruszyła z bardzo dobrą serią w ofensywie (19:15 w 43'), ale wkrótce tym samym odpowiedział ich rywal, napędzany przez Marka Szperę i wspomnianego Kiryła Kniaziewa. Walka o finał Fitarena Cup 2019 toczyła się do ostatniego gwizdka sędziów. A w tej walce kluczowe okazały się trafienia Damiana Wawrzyniaka, Marka Podobasa i Krzysztofa Tylutkiego.

Głogowianie o triumf w turnieju zagrają w niedzielę z KPR Gwardią Opole, która bardzo pewnie pokonała gospodarzy - MKS Zagłębie Lubin. Początkowo młoda drużyna Bartłomieja Jaszki stawiała brązowemu medaliście opór i po kwadransie gry remisowała ze zgranym zespołem Rafała Kuptela, ale później szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę gości.

Ekipa z Opola podkręciła tempo i bramki zdobywała seryjnie - czy to po szybkich kontrach, grze z kołem, czy też przygotowanej akcji w ataku pozycyjnym (16:10 w 30'). W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i na parkiecie wciąż rządziła rozpędzona KPR Gwardia Opole (25:13 w 49'). Trenującemu od połowy lipca MKS Zagłębiu Lubin pozostanie w niedzielę walka o trzecie miejsce z Energą MKS Kalisz.