Energa Wybrzeże Gdańsk testuje trzech zawodników

Sztab szkoleniowy Energi Wybrzeża Gdańsk testuje trzech zawodników. Wszyscy mieli okazję sprawdzić się w sparingu z norweskim TIF Viking Handball, który gdańszczanie przegrali 30:39.
Michał Gałęzewski
Na zdjęciu od lewej: Tarik Kasumović i Michał Frańczak Materiały prasowe / Energa Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu od lewej: Tarik Kasumović i Michał Frańczak

W środę zawodnicy z Gdańska rozegrali pierwszy test mecz, mający przygotować drużynę do sezonu. Rywalem był zespół TIF Viking Handball z Norwegii. Zagrano nietypowo, bo na trzy 25-minutowe tercje i najskuteczniejszy był Damian Didyk, który jako junior występował w Wybrzeżu. Ostatnio miał okazję zbierać szlify w pierwszoligowym GKS-ie Żukowo, co zaowocowało powrotem do gdańskiego klubu. W najbliższych miesiącach będzie miał okazję do debiutu w PGNiG Superlidze.

Swoje minuty dostali też testowani zawodnicy. Ciekawym nazwiskiem jest Tarik Kasumović. Bośniak to lewy rozgrywający, który mierzy 202 centymetry wzrostu. W swojej karierze poza ojczyzną występował już w Niemczech, Szwajcarii i w Turcji. Co ciekawe nie jest to jego pierwsze podejście do Polski, gdyż w 2016 roku był na testach w Górniku Zabrze.

Orlen Wisła wyraźnie gorsza od SC DHfK Lipsk. Zobacz więcej!

Pozostali zawodnicy są znani z występów w Polsce. Aleksander Olkowski przez ostatnie lata walczył o znalezienie się w pierwszym składzie Orlenu Wisły Płock, jednak przegrywał rywalizację z bardziej doświadczonymi zawodnikami, ponadto trapiły go kontuzje. O kontrakt w Gdańsku stara się także Artur Sadowski, ostatnio zawodnik Mazura Sierpc.

Dodatkowe transmisje z PGNiG Superligi. Zobacz więcej!

Energa Wybrzeże Gdańsk - TIF Viking Handball 30:39 (8:12, 21:26)

Bramki dla Energi Wybrzeża: Didyk 8, Adamczyk 6, Wróbel 4, Kasumović 3, Prymlewicz 2, Janikowski 2, Papaj 1, Sadowski 1, Gądek 1, Malinski 1, Pieczonka 1

Czy Energa Wybrzeże potrzebuje wzmocnień?