Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Poważne wzmocnienia ASPR-u Zawadzkie

Szczypiorniści ASPR-u Zawadzkie pierwszoligowy sezon zakończyli na 2. miejscu. Dzięki tak wysokiej lokacie zyskali prawo gry w barażu o awans do ekstraklasy. Nadzieje zawadczan na grę w najwyższej klasie rozgrywek szybko rozwiali piłkarze ręczni AS-BAU Śląska Wrocław, który w dwumeczu pewnie pokonali ASPR.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Działacze ASPR-u Zawadzkie nie zniechęcają się jednak tym wynikiem, bowiem samo zajęcie 2. lokaty w rozgrywkach I ligi było już dla klubu z małej miejscowości ogromnym sukcesem. Pierwszym ruchem włodarzy ASPR-u było więc przedłużenie na kolejne dwa lata umowy z doświadczonym szkoleniowcem, Giennadijem Kamielinem. Sukcesy osiągane przez tego trenera z ekstraklasowymi zespołami z pewnością nie były dziełem przypadku.

Teraz przyszedł czas na wzmocnienia kadry zespołu. W nowym sezonie barw ASPR-u bronił będzie Wojciech Knop. Czołowy strzelec Gwardii Opole w minionych rozgrywkach zapisał na swoim koncie 100 bramek. Niewykluczone, iż oprócz skrzydłowego do ASPR-u trafi inny szczypiornista Gwardii, Bogumił Baran. Dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi zawodnik w ostatnim sezonie zanotował 85 trafień. Do pozyskania tego gracza konieczna jest jednak zgoda klubu z Opola, z którym szczypiornista jest związany kontraktem.

Poważnym wzmocnieniem ASPR-u ma być również Przemysław Zadura. Młodzieżowy reprezentant Polski zaliczył już kilka występów w barwach ekstraklasowego Zagłębia Lubin, jednak nie mógł liczyć na zbyt wiele minut gry w zespole prowadzonym przez Jerzego Szafrańca. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w większym wymiarze czasowym będzie miał w pierwszoligowym zespole.

Włodarze ASPR-u postanowili natomiast zrezygnować z usług bramkarza Marcina Śledzia, który prawdopodobnie wróci do Gwardii Opole. Śledź przegrał rywalizację o miejsce w bramce z Tomaszem Wasilewiczem i Danielem Janikiem. W zespole ASPR-u nie zobaczymy również Krzysztofa Handela. Działacze planują zatrudnienie jeszcze jednego zawodnika.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / Nowa Trybuna Opolska
Komentarze (1)
 • Jan Kochanowski Zgłoś komentarz
  Do boju ASPR! W końcu trzeba zbudować na opolszczyźnie jedną silną ekipę, która będzie mogła walczyć o awans! Życze co najmniej II miejsca (choć nie będzie łatwo, bo losowanie
  Czytaj całość
  grup nie było szczęśliwe)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×