Pierwsze powołania Arne Senstada. Powrót Kingi Grzyb!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Kinga Grzyb
Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Kinga Grzyb
zdjęcie autora artykułu

Jedna z najlepszych polskich szczypiornistek ostatnich lat Kinga Grzyb wznowi reprezentacyjną karierę. Skrzydłowa Zagłębia Lubin znalazła się w kadrze Arne Senstada.

Wielokrotna reprezentantka Polski ogłosiła pożegnanie z kadrą w grudniu 2018 r., po fazie grupowej mistrzostw Europy. Trener Arne Senstad, który oficjalnie przejął reprezentację, namówił zawodniczkę do powrotu.

Oprócz niej, nowe nazwiska w składzie reprezentacji na mecze el. ME 2020 z Ukrainą i Wyspami Owczymi to Monika Maliczkiewicz, Małgorzata Stasiak i wracająca do kadry Marta Gęga.

ZOBACZ: Pierwszy pogrom w wykonaniu Wisły

W reprezentacji zostały dwie najbardziej doświadczone zawodniczki (po Grzyb), Karolina Kudłacz-Gloc i Kinga Achruk, choć spekulowano, że mogą sobie zrobić przerwę od kadry. Po raz pierwszy od ME 2018 w składzie znalazła się Joanna Drabik, która do lata 2019 r. przechodziła rehabilitację po operacji barku.

Premierowy mecz z Wyspami Owczymi 25 września w Kwidzynie. Oprócz Ukrainek, rywalkami Polek są też Rumunki.

ZOBACZ: Zagłębie zagra z byłym klubem selekcjonera

Kadra na mecze z Ukrainą i Wyspami Owczymi:

Bramkarki: Adrianna Płaczek (Nantes), Weronika Gawlik (Perła Lublin), Monika Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin)

Rozgrywające: Karolina Kudłacz-Gloc (Bietigheim), Monika Kobylińska (Brest), Kinga Achruk (Perła Lublin), Małgorzata Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin), Aleksandra Zych (Borussia Dortmund), Małgorzata Stasiak, Aleksandra Rosiak, Marta Gęga (wszystkie Perła Lublin), Adrianna Nowicka (Piłka Ręczna Koszalin)

Skrzydłowe: Kinga Grzyb, Daria Zawistowska, Adrianna Górna (Metraco Zagłębie Lubin), Aneta Łabuda (Perła Lublin), Bogna Sobiech (Borussia Dortmund), Katarzyna Janiszewska (Metzingen)

Kołowe: Sylwia Matuszczyk, Joanna Szarawaga (obie Perła Lublin), Joanna Drabik (Siofok)

ZOBACZ WIDEO "Druga Połowa". Rozżalony Lewandowski źle wykorzystywany w kadrze? "Nie mógł grać jak typowy napastnik"

Źródło artykułu:
Czy cieszysz się z powrotu Kingi Grzyb?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (5)
avatar
marek23
11.09.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Kadrze potrzebuje odmłodzenia .Brak powołania dla Świerżewskiej czy Stokłosy to błąd zwłaszcza na takiego przeciwnika jak Wyspy Owcze .Cieszy powrót Kingi Grzyb i Małgorzaty Stasiak .  
Mistrz z Lublina
11.09.2019
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Małgorzata Maliczkiewicz...?!  
avatar
Observator
11.09.2019
Zgłoś do moderacji
4
1
Odpowiedz
Te mecze trzeba po prostu wygrać ( nie ma czasu na eksperymenty ) stąd takie a nie inne powołania. Cieszy powrót Kingi, Małgosi no i Marty :) ! A potem ( po awansie ) czas na obserwacje i odmł Czytaj całość
avatar
Grieg
11.09.2019
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Do pierwszych meczów eliminacji już tylko dwa tygodnie, a Senstad potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby rozeznać nasz potencjał na szerszą skalę, więc w sumie na tym etapie trudno było się spodz Czytaj całość