PGNiG Superliga. "Jak dzieci we mgle". NMC Górnik podrażniony porażką w Płocku

We wtorkowym meczu piątej kolejki PGNiG Superligi NMC Górnik Zabrze nie miał zbyt wiele do powiedzenia przeciwko Orlen Wiśle Płock. Rozczarowania nie ukrywali Krzysztof Łyżwa i Rafał Gliński.

Maciej Szumowski
Krzysztof Łyżwa (z prawej) Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Krzysztof Łyżwa (z prawej)
Po 60 minutach wicemistrzowie Polski zwyciężyli 25:20. Wpływ na końcowy rezultat spotkania miała przede wszystkim pierwsza połowa, którą "Nafciarze" wygrali 14:8.

- Zagraliśmy katastrofalnie w pierwszej połowie. Zachowywaliśmy się jak dzieci we mgle. Pokazali nam, jak się twardo i skutecznie gra w obronie. Męczyliśmy się w ataku, a jak już dochodziliśmy do sytuacji, to w bramce stał Adam Morawski - stwierdził Krzysztof Łyżwa.

W drugiej części meczu zabrzanie byli skuteczniejsi, ale nie można było nie mieć złudzeń, że to "Nafciarze" cały mecz mieli pod swoją kontrolą.

- Druga połowa była tylko korektą wyniku. Musimy wyciągnąć wnioski, bo jak dalej będziemy tak grać, to każdy zespół będzie nas lał. Wisła była od nas dwie klasy lepsza - dodał rozgrywający.

Pochwał dla gospodarzy nie szczędził również asystent trenera Marcina Lijewskiego, Rafał Gliński. - Okazałe zwycięstwo Wisły. Okazali się być drużyną mocniejszą, która bardziej chciała wygrać - przyznał.

Były reprezentant Polski szczególnie wyróżnił grę płocczan w defensywie. Wpływ na zwycięstwo Wisły miał przede wszystkim skuteczny w bramce Adam Morawski, który mógł poszczycić się blisko 50-procentową skutecznością.

- Byli bardziej agresywni, a my mieliśmy z tym ogromne problemy. Do tego świetny "Loczek" w bramce. Gdy zbliżaliśmy się do sytuacji rzutowej, to miał bardzo dużo interwencji. Wynik sam świadczy za siebie. Tylko 20 bramek, więc z taką topową drużyną jak Wisła Płock nie da się wygrać. Musimy wyciągnąć wnioski, czeka nas dużo pracy - zakończył.

Kolejny mecz zawodnicy NMC Górnika stoczą przeciwko Wybrzeżu Gdańsk na własnym terenie. Do spotkania szóstej kolejki dojdzie 30 września o 18:00.

Czy Górnik Zabrze zdobędzie medal PGNiG Superligi w tym sezonie?