Łukasz Kandora i Bartłomiej Pawlak zagrają w Zabrzu

Coraz ciekawiej zaczyna wyglądać kadra beniaminka męskiej ekstraklasy, NMC Powenu Zabrze. Działacze klubu z Górnego Śląska pozyskali dwójkę nowych zawodników.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Jako pierwszy kontrakt z zabrzańskim klubem podpisał Mariusz Kempys, który postanowił opuścić Focus Park-Kiper Piotrków Trybunalski i wrócić na Śląsk. W swojej karierze doświadczony rozgrywający ma sukcesy odnoszone z Olimpią Piekary Śląskie. Teraz w solidnie budowanym klubie z Zabrza będzie się starał udowodnić swoją wartość i pomóc drużynie w walce o utrzymanie.

Podobny cel przyświeca innym zawodnikom, którzy zdecydowali się podpisać kontrakty z NMC Powenem. Mowa to o Michale Chodarze, który na zasadzie rocznego wypożyczenia opuścił drużynę mistrza Polski, Vive Kielce i postanowił kontynuować karierę z zespole z Górnego Śląska. Młody skrzydłowy w Zabrzu będzie miał zdecydowanie większe szanse na regularne występy.

Nowym kołowym NMC Powenu został Łukasz Kandora. Zawodnik ten ostatnio występował w pierwszoligowym AZS AWF Biała Podlaska. Wcześniej bronił barw Azotów Puławy, jednak problemy zdrowotnie nie pozwoliły mu na "rozwinięcie skrzydeł" w zespole z Lubelszczyzny. Wydawało się, iż w nowym sezonie Łukasz Kandora wzmocni szeregi spadkowicza z ekstraklasy - BRW Stali Mielec, jednak zawodnik ten zdecydował się na występy w NMC Powenie.

Podobną decyzję podjął Bartłomiej Pawlak. Były już bramkarz BRW Stali Mielec udanymi występami w minionych rozgrywkach ekstraklasy zwrócił na siebie uwagę wielu klubów. Najbardziej konkretni okazali się działacze z Zabrza, którzy przekonali zawodnika do gry w beniaminku ekstraklasy.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×