Piłka ręczna. Dwie porażki kadry B i zwycięstwo. Trzecie miejsce wśród pierwszych reprezentacji

Pierwsze reprezentacje Austrii i Czech za silne dla polskiej kadry B szczypiornistek. Drużyna Sabiny Włodek wygrała jeden mecz podczas turnieju w czeskim Chebie.

Marcin Górczyński
Sabina Włodek WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Sabina Włodek
Polki, grające w składzie z kilkoma zawodniczkami z doświadczeniem w pierwszej reprezentacji (m.in. Małgorzata Buklarewicz, Patrycja Królikowska), przegrały wysoko z Austriaczkami (19:29), od początku będąc wyraźnie gorszą drużyną. Różnica była nieoczekiwanie duża, rywalki nie należą do europejskiej czołówki, od kilku lat nie mogą zakwalifikować się do wielkiej imprezy.

ZOBACZ: Reprezentantka Polski odeszła z klubu

Biało-Czerwone nie poradziły sobie także z wyżej notowanymi Czeszkami, mecz ponownie ustawiła wysoko przegrana pierwsza połowa. Dopiero na zakończenie turnieju udało się przełamać Szwajcarki, choć do przerwy prowadziły rywalki (12:13).

Kadra B jeszcze raz spotka się w tym roku na krótkim zgrupowaniu szkoleniowym w Kielcach. W dniach 9-12.12 Arne Senstad dokona przeglądu składu, będzie obserwował pierwszą reprezentację i pretendentki. Niektóre z młodych zawodniczek doczekały się już debiutu w zespole Norwega - Kinga Jakubowska, Barbara Zima i Magda Więckowska wystąpiły podczas turnieju w Lublinie.

ZOBACZ: Znakomita frekwencja w I lidze

Polska B - Austria 19:29 (7:19)
Polska: Suliga, Kordowiecka, Maliczkiewicz - Ważna 2, Cygan 1, Pękala 2, Noga 1, Więckowska, Uścinowicz 2, Królikowska 4, Buklarewicz 4, Stanisławczyk, Balsam, Płomińska 2, Nocuń 1

Polska B - Czechy 22:31 (8:14)
Polska: Suliga, Kordowiecka, Maliczkiewicz - Ważna 4, Cygan 1, Pękala 1, Noga 5, Więckowska, Uścinowicz, Królikowska 1, Buklarewicz 4, Stanisławczyk, Balsam 2, Płomińska 4, Nocuń.

Polska - Szwajcaria 25:22 (12:13)
Polska: Suliga, Kordowiecka, Maliczkiewicz - Ważna 3, Cygan 4, Pękala, Noga 3, Więckowska 1, Uścinowicz, Królikowska, Buklarewicz 2, Stanisławczyk 2, Balsam 3, Płomińska 3, Nocuń 4.