WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jest decyzja w sprawie Mihdaliovej

Alesia Mihdaliova jest zawodniczką SPR-u Asseco BS Lublin. Taką decyzję podjęła działając przy ZPRP Komisja Zmiany Barw Klubowych, która wystawiła Świadectwo Transferu mistrzyniom Polski. Teraz ruch należy do Startu Elbląg, który ma 7 dni na złożenie odwołania od tej decyzji.
Maciej Brum
Maciej Brum

Przypomnijmy, że cała sytuacja rozpoczęła się tuż po zakończeniu sezonu. Alesi Mihdaliovej kończył się kontrakt ze Startem Elbląg wobec czego zawodniczka rozpoczęła rozmowy z mistrzyniami Polski. Obie strony szybko doszły do porozumienia i 26 maja SPR Asseco BS Lublin umieścił na oficjalnej stronie klubowej informację o podpisaniu kontraktu z Białorusinką. Trzy dni później taka sama wiadomość pojawiła się na oficjalnej stronie Startu. Okazało się bowiem, że leworęczna rozgrywająca postanowiła jednak zostać w poprzedniej drużynie. To wszystko wywołało duże zamieszanie w obu klubach, które twardo stały na stanowisku, że racja stoi po ich stronie. Jednocześnie jednak trwały rozmowy pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Decyzja Komisji Zmiany Barw Klubowych ZPRP o wydaniu Świadectwa Transferu SPR-owi Asseco BS Lublin w zasadzie kończy ten spór. Co prawda Start Elbląg może od niej odwołać jednak wydaje się, że jej zmiana jest bardzo mało prawdopodobna. Teraz pozostaje tylko jedno pytanie. Czy w przypadku uprawomocnienia się decyzji KZBK ZPRP zawodniczka będzie występować w Lublinie. Jeśli nie wyrazi takiej woli i koniecznie będzie chciała grać w Elblągu wielce prawdopodobne jest niedopuszczenie jej do gry, co oznacza, że nie będzie mogła grać w żadnych oficjalnych meczach, w tym spotkaniach reprezentacji. Chyba, że Start i SPR dojdą ze sobą do porozumienia a na to się nie zanosi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.plPolub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / spr-lublin.pl

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • eks 0
  do tej pory montex brał od nas to co najlepsze.czasy widać się zmieniły.jeśli macie ochotę to mamy na zbyciu jeszcze parę rokujących "gwiazd".no i menagera z prawdziwego zdarzenia,którego dorzucimy w gratisie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Kostek 0
  Widać jest coś warta dla Elbląga skoro władze Startu podpisały z nią umowę. Swoją drogą - z niewolnika nie ma pracownika - moim zdaniem Montex powinien ją sprzedać do jakiegoś zagranicznego klubu - nawet parę przysłowiowych euro przydałoby się do budżetu klubowego, zwłaszcza w kontekście organizacji turnieju kwalifikacyjnego do LM.
  Odpowiedz Zgłoś
 • king 0
  A po co ją odkupywać ona nie jest warta nawet kopiejki , niech pokarze co potrafi w lublinie. Wolska jest od niej lepsza z dziesięć razy. Cały elbląg się cieszy wreszcie pozbyliśmy sie tego chwasta.
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)