WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jest decyzja w sprawie Mihdaliovej

Alesia Mihdaliova jest zawodniczką SPR-u Asseco BS Lublin. Taką decyzję podjęła działając przy ZPRP Komisja Zmiany Barw Klubowych, która wystawiła Świadectwo Transferu mistrzyniom Polski. Teraz ruch należy do Startu Elbląg, który ma 7 dni na złożenie odwołania od tej decyzji.
Maciej Brum
Maciej Brum

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Przypomnijmy, że cała sytuacja rozpoczęła się tuż po zakończeniu sezonu. Alesi Mihdaliovej kończył się kontrakt ze Startem Elbląg wobec czego zawodniczka rozpoczęła rozmowy z mistrzyniami Polski. Obie strony szybko doszły do porozumienia i 26 maja SPR Asseco BS Lublin umieścił na oficjalnej stronie klubowej informację o podpisaniu kontraktu z Białorusinką. Trzy dni później taka sama wiadomość pojawiła się na oficjalnej stronie Startu. Okazało się bowiem, że leworęczna rozgrywająca postanowiła jednak zostać w poprzedniej drużynie. To wszystko wywołało duże zamieszanie w obu klubach, które twardo stały na stanowisku, że racja stoi po ich stronie. Jednocześnie jednak trwały rozmowy pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Decyzja Komisji Zmiany Barw Klubowych ZPRP o wydaniu Świadectwa Transferu SPR-owi Asseco BS Lublin w zasadzie kończy ten spór. Co prawda Start Elbląg może od niej odwołać jednak wydaje się, że jej zmiana jest bardzo mało prawdopodobna. Teraz pozostaje tylko jedno pytanie. Czy w przypadku uprawomocnienia się decyzji KZBK ZPRP zawodniczka będzie występować w Lublinie. Jeśli nie wyrazi takiej woli i koniecznie będzie chciała grać w Elblągu wielce prawdopodobne jest niedopuszczenie jej do gry, co oznacza, że nie będzie mogła grać w żadnych oficjalnych meczach, w tym spotkaniach reprezentacji. Chyba, że Start i SPR dojdą ze sobą do porozumienia a na to się nie zanosi.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / spr-lublin.pl

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • eks 0
  do tej pory montex brał od nas to co najlepsze.czasy widać się zmieniły.jeśli macie ochotę to mamy na zbyciu jeszcze parę rokujących "gwiazd".no i menagera z prawdziwego zdarzenia,którego dorzucimy w gratisie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Kostek 0
  Widać jest coś warta dla Elbląga skoro władze Startu podpisały z nią umowę. Swoją drogą - z niewolnika nie ma pracownika - moim zdaniem Montex powinien ją sprzedać do jakiegoś zagranicznego klubu - nawet parę przysłowiowych euro przydałoby się do budżetu klubowego, zwłaszcza w kontekście organizacji turnieju kwalifikacyjnego do LM.
  Odpowiedz Zgłoś
 • king 0
  A po co ją odkupywać ona nie jest warta nawet kopiejki , niech pokarze co potrafi w lublinie. Wolska jest od niej lepsza z dziesięć razy. Cały elbląg się cieszy wreszcie pozbyliśmy sie tego chwasta.
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)