PGNiG Superliga. Chrobry zameldował wykonanie zadania. Tarnowianie bez szans w Głogowie

Chrobry już po pierwszej połowie meczu w PGNiG Superlidze Mężczyzn z Grupą Azoty Tarnów zyskał dużą przewagę, którą utrzymał po zmianie stron (34:27). Gospodarzy do triumfu poprowadził Adam Babicz.

Krzysztof Kempski
Adam Babicz WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Adam Babicz
W obozie Chrobrego wciąż wierzą w awans do czołowej "ósemki". Głogowianie w trzech ostatnich kolejkach dołożyli 5 punktów, w dwóch meczach kończyło się przegraną po rzutach karnych. Z kolei Grupa Azoty ma na rozkładzie Gwardię Opole i z całą pewnością na Dolnym Śląsku nie pozostawała bez szans na kolejny sukces.

Pogoń o sekundy od sprawienia największej sensacji w 2019 roku w Płocku. Czytaj więcej!

Niemniej, już po 30 minutach można było mówić, że emocji w tym spotkaniu nie uświadczymy (19:12). Nawet pomimo tego, że miejscowi aż 18 minut spędzili na ławce przeznaczonej dla ukaranych zawodników. Także liczba strat większa była w ekipie z Dolnego Śląska. Wszystkie pozostałe statystyki przemawiały już za drużyną Witalija Nata. Od 11. minuty odpowiedzialność za wynik wziął na siebie Adam Babicz i jak się potem okazało, był katem dla rywali. Skończył z dorobkiem 9 trafień, w tym 3 z rzutów karnych.

Miejscowi lepiej ustawiali się w obronie, starali się szybko wyprowadzać ataki. Przerwa na żądanie Marcina Markuszewskiego nic nie dała. Tablica wskazywała stan 14:9, a po niej przewaga wzrosła do 8 bramek. Szkoleniowiec beniaminka PGNiG Superligi Mężczyzn mógł jedynie rozłożyć bezradnie ręce i czekać na dalszy przebieg wydarzeń. Dziwić mógł choćby fakt, że goście niespecjalnie potrafili wykorzystać przewagę liczebną, a tych szans mieli naprawdę dużo.

Ważną rolę odegrały choćby elementy wykonane z siódmego metra. Ale zarówno Łukasz Kużdeba, jak i Damian Misiewicz wykonywali je z zaledwie 50-procentową skutecznością. Owszem, grę starali się ciągnąć Jakub Kowalik oraz Kamil Pedryc. Tylko ci dwaj zdobyli w sumie 14 bramek. Wszystko to było jednak zbyt mało na dobrze dysponowanych głogowskich szczypiornistów. Mecz już w 40. minucie zakończył Krzysztof Tylutki.

Druga część zawodów zakończyła się remisem po 15, ale marne to pocieszenie dla Grupy Azoty, która nie poprawiła swojej pozycji w tabeli, a przy zwycięstwie Stali Mielec z Torus Wybrzeżem Gdańsk tarnowian od ostatniego miejsca dzielą już tylko 2 "oczka". Zawiedli Wojciech Dadej oraz Rennosuke Tokuda. Brawa za to dla Grzegorza Barnasia, który odbił 6 rzutów kończąc rywalizację ze skutecznością na poziomie 50 procent. Chrobry po zwycięstwie wskoczył już na 9. pozycję.