Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Szymon Sićko liderem nietypowej klasyfikacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Bjorn Larsson Rosvall/TT / Na zdjęciu: Szymon Sićko (z piłką)
PAP/EPA / Bjorn Larsson Rosvall/TT / Na zdjęciu: Szymon Sićko (z piłką)
zdjęcie autora artykułu

Europejska Federacja Piłki Ręcznej wprowadziła wiele nowinek statystycznych. W jednym z nietypowych rankingów prowadzi Szymon Sićko.

22-letni rozgrywający zaimponował siłą rzutu w inauguracyjnym spotkaniu ze Słowenią (23:26). Wprawdzie statystyki nie są powodem do chluby (2/9), ale dwie rzucone bramki należały do najefektowniejszych w spotkaniu. Jedna z prób Szymona Sićki dała mu prowadzenie w klasyfikacji na... najmocniejszy rzut.

ZOBACZ: Siódmiak pod wrażeniem determinacji Polaków

Polak posłał piłkę z prędkością 139 km/h. Jak na razie Sićko wyprzedza o 3 km/h reprezentanta Szwajcarii Romana Sidorowicza, w przeszłości grającego w polskich kadrach juniorskich.

ZOBACZ: Ekspert o Polakach. "Mniej bojaźni!"

EHF prowadzi też statystyki wyskoku do rzutu. Pod tym względem prowadzi m.in. Władisław Kulesz z PGE VIVE Kielce (74 cm), ale Sićko ustępuje mu tylko o centymetr. Z innych ciekawych rankingów największą prędkość sprintu spośród Polaków zmierzono Przemysławowi Krajewskiemu (30 km/h, kilometr mniej od liderów).

W klasyfikacji bramkowej wysoko jest Arkadiusz Moryto, strzelec ośmiu bramek. Prowadzą Nikola Bilyk i Sander Sagosen (po 12 goli na inaugurację).

ZOBACZ WIDEO "Kierunek Dakar". Żona Kamila Wiśniewskiego komentuje jego incydent. "To było przerażające"

Źródło artykułu: