Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Piłka ręczna. Sądny dzień. Polska zorganizuje ME 2024?

Dwa miesiące później niż zapowiadano EHF wybierze gospodarza mistrzostw Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet. Na placu boju pozostały trzy kandydatury, w tym wspólna oferta Polski, Czech i Słowacji.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
reprezentacja Polski szczypiornistek WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: reprezentacja Polski szczypiornistek

ZPRP kilka miesięcy temu oficjalnie wystawił wspólną propozycję z południowymi sąsiadami. Atutem tej kandydatury, pomimo trzech zgłoszonych państw, jest stosunkowo niewielka odległość między miastami-gospodarzami. Czesi zaproponowali Ostrawę, Słowacy Bańską Bystrzycę, Samorin i Bratysławę, Polacy Wrocław, Katowice, Kraków. 

ZOBACZ: Jeden z faworytów pożegnał się z Pucharem Polski

O ME 2024 kobiet starają się też Rosjanie. Spotkania miałyby odbywać się w Moskwie, Sankt Petersburgu, Rostowie nad Donem i w Astrachaniu. 

Mocnym konkurentem wydaje się oferta Węgrów, Austriaków i Szwajcarów. Rundy wstępne rozegrano by w Bazylei, Innsbrucku, Budapeszcie i Debreczynie. Finały z kolei wyłącznie na Węgrzech, w tym w nowo budowanej arenie w stolicy (na 20 tys. widzów!).

ZOBACZ WIDEO: Wielki projekt Ewy Bilan-Stoch. "Ta przygoda, to coś niesamowitego"


ZOBACZ: Nowy Polak w 2. Bundeslidze

Euro 2024 będzie dużym wyzwaniem logistycznym. Wówczas w turnieju po raz pierwszy wezmą udział 24 reprezentacje (do tej pory 16). U mężczyzn po raz pierwszy wprowadzono takie rozwiązanie podczas trwających ME 2020.

Gospodarzem ME 2022 panów będą Węgrzy i Słowacy, w 2024 roku Niemcy. Turniej pań w 2020 roku zorganizuje Dania i Norwegia, dwa lata później Słowenia, Macedonia Północna i Czarnogóra.

Czy Polska sprawdza się jako gospodarz wielkich imprez?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×