PGNiG Superliga: MMTS rewanżuje się Pogoni

W meczu 19. kolejki PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn podejmował szczecińską Pogoń i bardzo chciał zrewanżować się za porażkę w pierwszym, emocjonującym meczu. Ostatecznie ta sztuka mu się udała i to z nawiązką, bo wygrali 35:28.

Jarosław Kowalski
Robert Orzechowski (z piłką) WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Robert Orzechowski (z piłką)
Od początku kwidzyniacy mocno walczyli w obronie i utrudniali jak mogli życie przeciwnikowi. Momentami aż za mocno, czego efektem były dwie szybko wyłapane kary przez Damiana Przytułę. W ofensywie MMTS-u nie pierwszy raz prym wiódł Michał Peret, który zdobywał gole i wywalczał rzuty karne. Z kolei z dobrej strony w zespole gości pokazywał się Dmytro Horiha popisując się skutecznością na lewej połówce. Brakowało mu jednak odpowiedniego wsparcia i przez to cały czas to MMTS był nieznacznie z wynikiem z przodu, ostatecznie do przerwy prowadząc 15:12.

Tak jak w pierwszej połowie bramkarze obu drużyn nie byli wiodącymi postaciami tak w drugiej przypomniał o sobie Bartosz Dudek. Seria jego udanych interwencji, w tym kilka po kontrach gości pozwoliła jego kolegom z pola zwiększyć przewagę. W 42. minucie po trafieniu aktywnego po przerwie Roberta Orzechowskiego na tablicy wyników mieliśmy 23:18 a potem ta przewaga tylko rosła. Efektowne trafienia w drugiej odsłonie notował Kacper Adamski.

W ostatnim kwadransie aktywny w ofensywie gości był Paweł Krupa jednak nie przyniosło to wiele pożytku jego drużynie. Dobre momenty miał też Piotr Rybski. Można było jednak odnieść wrażenie, że szczecinianom brakowało pomysłu na to, jak dogonić rywala. Za dużo było gry indywidualnej i prostych strat w ataku. Dla MMTS-u był to najskuteczniejszy mecz w sezonie, wcześniej 33 bramki rzucił beniaminkowi z Tarnowa.

MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 35:28 (15:12)

MMTS: Dudek (11/33, 33%), Szczecina (0/5) , Matlega (0/1) - Adamski 8, Peret 8, Orzechowski 5, Przytuła 4, Kryński 4 (3/4), Potoczny 3 (1/1), Biegaj 2, Landzwojczak 1, Guziewicz, Kutyła (0/1), Netz.
Kary: 8 min. (4- Przytuła, 2- Landzwojczak, Guziewicz)
Karne: 4/6

Pogoń: Gawryś (10/32, 31%), Terechow (5/18, 28%) - Rybski 8 (3/3), Horiha 6, Krupa 5, Bosy 3, Matuszak 2, Fedeńczak 1, Krysiak 1, Biernacki 1, Jedziniak 1, Zaremba, Telenga.
Kary: 8 min. (4- Zaremba, 2- Horiha, Krupa)