I liga, gr. C: pewna wygrana Czuwaju Przemyśl. KSSPR Końskie podbił Warszawę

Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl zwyciężył 32:28 z MTS-em Chrzanów w meczu pierwszej kolejki drugiej rundy I ligi piłkarzy ręcznych. Zawodnicy KSSPR-u Końskie z Warszawy wrócili z punktami (29:28).

Bartosz Grzelak
Czuwaj Przemyśl Materiały prasowe / SRS Czuwaj Przemyśl / Na zdjęciu: Czuwaj Przemyśl
Zawodnicy Czuwaju Przemyśl z przytupem rozpoczęli rundę wiosenną, pewnie wygrywając z MTS-em Chrzanów. Ostatnimi czasy przemyska drużyna pozyskała możnego sponsora, wypożyczyła Daniela Dutkę, dając sygnał do ataku na PGNiG Superligę w przyszłym sezonie. Nowy rozgrywający zanotował trzy trafienia w ligowym debiucie.

Po dziesięciu minutach Harcerze prowadzili już 10:2, w głównej mierze za tak dobry wynik odpowiadali Maciej Kubisztal oraz Mateusz Kroczek. Zaraz po przerwie goście odrobili część strat, ze stanu 12:20 do 18:22 w 42. minucie. Na więcej nie pozwolili jednak bracia Kubisztalowie i przewaga już więcej nie zmalała (32:28).

Pełne emocji, wyrównane było spotkanie w Warszawie. Lepiej rozpoczęli konecczanie od prowadzenia 6:3, mimo to do przerwy był remis. W drugiej połowie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, najwięcej argumentów do wygranej mieli Akademicy. Na minutę przed końcem prowadzili 28:27, ale podopieczni Michała Przybylskiego dwukrotnie odzyskali piłkę. Bramkę na wagę punktów ze skrzydła rzucił Przemysław Matyjasik (29:28).

I liga, grupa A: Nielba pokonała Warmię po karnych

Szczypiorniści AZS UJK Kielce zagrali dobre zawody przeciwko liderowi rozgrywek i do ostatnich chwil liczyli się w walce o zwycięstwo. Tego dnia swój dzień w bramce KPR-u Legionowo miał Krzysztof Lipka, który trzymał korzystny wynik swojej drużyny (34:30).

Doświadczenie było górą również w Zamościu, MKS Padwa w drugiej części wrzucił wyższy bieg i wysoko ograł NLO SMS ZPRP Kielce (34:24). Ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania odnieśli zawodnicy Azotów II Puławy - sąsiadujący w tabeli KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski przegrało 24:26. Mecz AZS-u AWF-u Biała Podlaska z rezerwami Orlen Wisły Płock zostanie rozegrany 21 marca.