KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piłka ręczna. Ważny komunikat władz Superligi. Mecze bez udziału publiczności!

Władze Superligi opublikowały ważny komunikat. Mówi on o tym, że zarówno męskie, jak i żeńskie rozgrywki będą prowadzone dalej, ale bez udziału publiczności. Decyzja ta obowiązuje do odwołania.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
publiczność w Zabrzu Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: publiczność w Zabrzu

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej PGNiG Superligi, "w związku z decyzją organów administracyjnych w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o dalszym prowadzeniu rozgrywek bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania". 

Tak brzmi dalsza część komunikatu zaprezentowanego przez władze rozgrywek:

"Wszystkie kluby zostały zobowiązane do zastosowania się do niniejszej decyzji. Podjęte kroki są związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i koniecznością ograniczenia skupisk ludzkich.

Wszystkie mecze PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet odbędą się zgodnie z zaplanowanym terminarzem. Transmisje z wybranych spotkań kibice będą mogli zobaczyć na antenach TVP Sport, tvpsport.pl oraz w aplikacji TVP Sport. Superliga Sp. z o.o. w porozumieniu z klubami stara się o organizację transmisji ze wszystkich meczów ligowych. O planowanych transmisjach będziemy informować"

Czytaj także:
Eliminacje MŚ 2021. Mogło być gorzej. Szansa przed Polakami
PGNiG Superliga. Dawid Nilsson: Życzę Pogoni powodzenia w play-off 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
 • Opolskii Zgłoś komentarz
  Ciekawe czy mecz Gwardii w MT Melsungen się też odbędzie przy pustych trybunach. Jeśli tak to wielka szkoda.
  • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
   Zawodnikom Orlen Wisełki to pewnie bez różnicy, bo i tak grali przy pustych trybunach :)
   • Czarcik Zgłoś komentarz
    Ja osobiście nie mam zamiaru robić jakiejś wielkiej tragedi z powodu wykupionych dwóch karnetów - jest to przecież pewien sposób finansowania swojego klubu, który w żaden sposób nie
    Czytaj całość
    odpwiada za zaistnialą sytuację. Tak samo zresztą jak Superliga. Chciałbym tylko aby mecze były w jakiś sposób jednak transmitowane - np Youtube, czy FB. Oby tylko TVP się tego nie czepiało ze względu na prawa do transmisji.
    • Krzysztof_WP Zgłoś komentarz
     Mam wrażenie, że nie będzie nam dane obejrzeć nie tylko meczów CL, ale raczej na pewno przy takim rozwoju wydarzeń nie zobaczymy majowych finałów.
     • EQ Iskra Zgłoś komentarz
      Mnie ciekawi co z karnetami. W końcu wielu kibiców wykupiło miejsca na cały sezon ligowy a jakby nie patrzeć najważniejsza jego część przed nami. Kluby nie są winne, bo nie do nich
      Czytaj całość
      należy decyzja a Superliga zapewne nie zrefunduje poniesionych przez kibiców kosztów. Ciekawe jak wyglądają kwestie prawne w takim przypadku, jedna ze stron nie wywiązuje się z umowy cywilno-prawnej jaką jest zakup karnetu na pełny sezon. Zapewne karnetów na kolejny sezon w ogóle nie będzie. Źle to wygląda.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×