PGNiG Superliga. Piotrkowianin kompletuje skład. Patryk Gluch odchodzi z NMC Górnika Zabrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Patryk Gluch
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Patryk Gluch
zdjęcie autora artykułu

Patryk Gluch definitywnie odejdzie z NMC Górnika Zabrze i przez najbliższe dwa lata będzie zawodnikiem Piotrkowianina Piotrów Trybunalski. Kontrakt przedłużył z kolei Grzegorz Sobut.

Prawoskrzydłowy w trakcie sezonu 2019/20 został wypożyczony z Górnika, gdzie był trzecim prawoskrzydłowym w kolejce do gry. Patryk Gluch zostawił po sobie dobre wrażenie (9 meczów, 31 bramek) i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski widział go w składzie na nowe rozgrywki.

21-latek, wychowanek zabrzan, opuści NMC Górnika i dwa sezony spędzi w Piotrkowie Trybunalskim. Stworzy tam duet z juniorem Anilany Łódź, Marcinem Matyjasikiem. Po dwóch latach z klubem rozstał się Marcin Szopa.

W Piotrkowianinie zostanie też Grzegorz Sobut, jeden z najlepszym strzelców zespołu. 37-latek jest członkiem klubu "1000 bramek w Superlidze", w sezonie 2010/11 był najlepszym snajperem ligi.

Klub opuści też jeden z bramkarzy, wspomniany Szopa oraz Bartosz Nastaj. Kontrakty podpisali pierwszoligowcy - oprócz Matyjasika Kacper Ligarzewski z SMS-u ZPRP Gdańsk i Kamil Mosiołek z Siódemki Miedzi Legnica.

ZOBACZ: ZPRP składa protest do EHF ZOBACZ: VIVE pewne Ligi Mistrzów

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Marcin Lewandowski nie rozpacza. "Trzeba się dostosować do sytuacji. To dotyczy całego świata"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy związanie przyszłości z Gluchem to dobra decyzja Piotrkowianina?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)