Piłka ręczna. Mateusz Kus wraca do PGNiG Superligi
Po dwóch latach Mateusz Kus znowu zagra w Superlidze. Zgodnie z oczekiwaniami, były reprezentant Polski związał się z Energą MKS-em Kalisz.33-latek będzie ponownie pracował z Tomaszem Strząbałą, z którym zna się z czasów występów w PGE VIVE Kielce. Kus spędził w drużynie mistrzów Polski trzy sezony, w tym czasie przebił się do reprezentacji Polski i był szefem obrony w trakcie zwycięskiego Final4 Ligi Mistrzów w 2016 roku. Kilka tygodni później zajął z reprezentacją czwarte miejsce podczas igrzysk w Rio de Janeiro.
Kołowy będzie podstawowym obrońcą, ale niewykluczone, że dostanie swoje szanse w ataku. Energa MKS potwierdziła wcześniej transfer innego obrotowego, Piotra Krępy ze Stali Mielec.
ZOBACZ:
Polki poznały rywalki podczas ME 2020
Nowe zasady w Superlidze
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wielki błąd bramkarza. Za chwilę padł gol
Terminarz meczów Polaków na mistrzostwach świata:
21 stycznia:
Polska - Urugwaj (godz. 15:30)
23 stycznia:
Polska - Węgry (godz. 18:00)
25 stycznia:
Polska - Niemcy (godz. 20:30)
-
MistrzowieSwiata Zgłoś komentarz
Mateusz Kus zawodnik, który zdobył w historii handballa więcej niż cała drużyna Orlen rzeki płock! MP,PP, 4 miejsce IO i...1 miejsce LM!!!!!:) -
Maxi-102 Zgłoś komentarz
To Talant...już go nie chce....:)