PGNiG Superliga. Oficjalnie: długa przerwa Haukura Thrastarsona

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson
PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson
zdjęcie autora artykułu

19-letni środkowy Łomży VIVE Kielce Haukur Thrastarson ma sezon 2020/21 z głowy. Islandczyk doznał poważnego urazu stawu kolanowego.

Kilkadziesiąt godzin temu informację o urazie podał już islandzki portal visir.is. Łomża VIVE Kielce potwierdziła, że pomimo pierwszych korzystnych rokowań, kontuzja okazała się bardzo skomplikowana i nie obędzie się bez operacji.

- Uszkodzone są zarówno więzadło krzyżowe przednie, jak i łąkotka przednia oraz poboczna oraz chrząstka. By przedłużyć żywotność stawu, podjęta zostanie próba zszycia łąkotki. Wkrótce Haki przejdzie operację - tłumaczy fizjoterapeuta klubu Tomasz Mgłosiek w rozmowie z portalem kielcehandball.pl.

Haukur Thrastarson doznał urazu podczas spotkania Ligi Mistrzów w Elverum. Po rzuceniu swojej pierwszej bramki w europejskiej elicie niefortunnie upadł na boisko. Pierwsza diagnoza zakładała maksymalnie kilka tygodni przerwy. Po wykonaniu rezonansu magnetycznego okazało się, że Islandczyk będzie pauzował do końca sezonu 2020/21 (a może dłużej).

Jeszcze w sezonie 2019/20 środkowy reprezentacji Islandii, uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Europie, złamał kość w stopie i jego debiut w Łomży VIVE nieco się opóźnił.

ZOBACZ: Mocni konkurenci Polski do ME 2026 Mecz MMTS - Łomża VIVE dojdzie do skutku?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niesamowity pech kolarza! Prowadził w wyścigu, ale... wylądował w krzakach

Źródło artykułu: