Piłka ręczna. MŚ 2021. Katarczycy bez szans. Szwedzi w TOP4

Lanie w ćwierćfinale MŚ 2021. Szwedzi pokonali Katarczyków 35:23 i zagrają o medal turnieju po raz pierwszy od 2011 roku.

Marcin Górczyński
drużyna Szwecji w piłce ręcznej PAP/EPA / Mohamed Abd El Ghany / Na zdjęciu: drużyna Szwecji w piłce ręcznej
Spośród wszystkich par ćwierćfinałowych w tej rywalizacji było chyba najłatwiej o wskazanie faworyta. Katarczycy opierali swoją grę na skuteczności dwóch naturalizowanych Kubańczyków Frankisa Marzo i Rafaela Capote'a, Szwedzi wyglądali znacznie lepiej od początku imprezy.

Już po kilku minutach Katarczycy przekonali się, jak trudne wyzwanie stoi przed nimi. Świetnie bronił Andreas Palicka, przed przerwą odbijający niemal co drugi rzut. Obrotowy Max Darj w ciągu 30 minut cztery razy znalazł sposób na bramkarza. Szwedom zdarzały się jednak wpadki w ataku, stąd prowadzenie w I połowie "zaledwie" 14:10.

Do Darja dołączyli po przerwie Lucas Pellas i Jonathan Carlsbogard, przewaga urosła w mig do 12 bramek i trener Glenn Solberg w ostatnim kwadransie dał nawet odpocząć podstawowym graczom.

W półfinałach MŚ 2021 zagrają zatem wyłącznie europejskie reprezentacje.

Szwecja - Katar 35:23 (14:10)

Szwecja: Palicka, Aggefors - Carlsbogard 3, Darj 5, Jonsson 2, D. Pettersson 1,  Wanne 1, F. Pettersson 2, Claar 2, Pellas 8, Lagergren, Gottfridsson 2, Edvardsson, Sandell 1, Chrintz 8, Lindskog

Katar: Soussi - Alkrad 2, Mabrouk, Madadi 3, Capote 2, Marzo 5, Abidi, Sassi 1, Sami 1, Ali 3, Dhiab 2, Hassaballa 3, Zakkar 1