PGNiG Superliga Kobiet. Piotrcovia zbliża się do podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: zawodniczki Piotrcovii Piotrków Trybunalski

Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokonała Eurobud JKS Jarosław 31:25 w meczu PGNiG Superligi Kobiet. Zespół z województwa łódzkiego po tym zwycięstwie traci już tylko punkt do trzeciej MKS-u Perły Lublin.

Zespoły z Jarosławia i Piotrkowa Trybunalskiego spotkały się ze sobą po raz ostatni 24 lutego, w ramach przełożonego spotkania 10. kolejki. Wtedy po rzutach karnych zwyciężyła Piotrcovia, tym razem zespoły te zmierzyły się w Hali Relax, gdzie od samego początku inicjatywę przejęły gospodynie.

Skuteczna od początku była Vitoria Macedo, a po bramce Lucyny Sobeckiej z karnego, gospodynie prowadziły już 4:1. Eurobud JKS Jarosław się jednak nie poddawał. Przyjezdne z Podkarpacia uszczelniły obronę i zaczęły również rzucać bramki, dzięki czemu gdy w 18. minucie trafiła Julia Pietras, drużyna Reidara Moistada wyszła na prowadzenie 7:6.

Było to pierwsze i jak się później okazało ostatnie prowadzenie Eurobud JKS-u. Ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie Magdalena Drażyk i Oktawia Płomińska, a gdy trafiła Daria Szynkaruk, w 30. minucie, było już 14:9! Tuż przed przerwą zawodniczki z Jarosławia zdołały jednak zmniejszyć stratę do trzech bramek.

Po przerwie mecz był wyrównany. Drużyna gości zdołała zmniejszyć straty do jednej bramki, jednak od 42. minuty ponownie Piotrcovia zdołała "odskoczyć". Mimo kilku prób odmiany rezultatu, gospodynie powiększyły przewagę do siedmiu bramek różnicy, by ostatecznie wygrać 31:25. Dzięki temu wynikowi, drużyna z województwa łódzkiego ma już tylko punkt straty do trzeciej MKS-u Perły Lublin.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Eurobud JKS Jarosław 31:25 (14:11)

MKS Piotrcovia: Sarnecka 1, Opelt - Szynkaruk 5, Drażyk 5, Sobecka 4, Macedo 4, Zaleśny 3, Więckowska 3, Płomińska 2, Klonowska 2, Abramowicz 1, Oreszczuk 1 oraz Charzyńska, Trawczyńska, Roszak. Karne: 3/4. Kary: 14 min. (Więckowska 4 min., Szynkaruk, Drażyk, Sobecka, Klonowska, Roszak - po 2 min.).

Eurobud JKS: Szczurek, Ciąćka - Nieściaruk 6, Zimny 4, Pietras 4, Kozimur 4, Matuszczyk 4, Strózik 3 oraz Żukowska, Doniec, Parandij, Guziewicz, Mikosz. Karne: 3/7. Kary: 10 min. (Pietras, Kozimur, Guziewicz, Żukowska, Mikosz - po 2 min.).

Sędziowie: Habierski, Skrobak (Głogów). Delegat ZPRP: Bogdan Lemanowicz (Płock).

Czy Piotrcovia zakończy sezon na podium?