Na wyższą lokatę niż ósma na pewno nie mamy szans - rozmowa z Bartłomiejem Pawlakiem, zawodnikiem NMC Powenu Zabrze

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Bartłomiej Pawlak to jeden z wychowanków Ostrovii Ostrów Wielkopolski, który wystąpił w meczu z okazji stulecia istnienia wielkopolskiego klubu. <i>- Mam nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni z tego co zobaczyli. Cieszę się, że mogłem po latach dla Ostrovii i takich spotkań będzie więcej</i> - powiedział portalowi SportoweFakty.pl po zakończeniu pojedynku. W rozmowie z naszym portalem bramkarz opowiada również o swojej nowej drużynie, jaką jest Powen Zabrze.

Panie Bartłomieju, jak ocenia pan dzisiejsze spotkanie? Publiczność dopisała, ale wynik chyba spodziewany.

Bartłomiej Pawlak: To było stulecie naszego klubu, mecz miał przede wszystkim podobać się kibicom tak licznie zgromadzonym. Mam nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni z tego co zobaczyli. Cieszę się, że mogłem po latach dla Ostrovii i takich spotkań będzie więcej.

Cieszy się pan z takich powrotów do macierzystego klubu?

- Oczywiście, że tak. To jest popularyzacja sportu w naszym mieście, a nawet w całej Polsce. Oby było więcej takich imprez. Mam nadzieję, że z czasem popularnością dorównamy siatkówce i koszykówce.

Mówi pan o popularyzacji sportu w Ostrowie, ale mecz odbył się w Kaliszu…

- Kalisz z Ostrowem za sobą nie przepadają, ale organizatorzy nie przypilnowali wszystkiego i szczęście, że mamy blisko taką halę, która może pomieścić kilka tysięcy osób (trzy tysiące - przyp. red.), i na szczęście mecz się odbył.

Jak ocenia pan rywalizację z HSV. Chyba widać było różnicę między ligą polską a niemiecką.

- To już jest ta najwyższa półka. Wszyscy zawodnicy, no Mozę trzy czwarte składu to reprezentanci swoich krajów, natomiast u nas odwrotnie. Połowa składu to juniorzy, występujący w drugich ligach. Jest kilka postaci jak Krzysiu, Marcin (Lijewscy - przyp. red.), Bartek (Jaszka - przyp. red.), którzy grają w Bundeslidze i dorównują poziomowi HSV Hamburg.

Od nowego sezonu będzie grał pan w Zabrzu. Jak ocenia pan swój nowy zespół?

- Teraz jesteśmy po ciężkim obozie, dopiero dochodzimy do siebie. Teraz będziemy mięli szereg różnych spotkań. Wierzę w to, że zespół się zgra i po sezonie będziemy mogli się cieszyć z bezpiecznego utrzymania w ekstraklasie.

Jak organizacyjnie wygląda klub z Górnego Śląska?

- Na początku byłem zaskoczony. Wszystko bardzo dobrze zorganizowane. Mamy menadżera, który gra z nami. Możemy mówić mu wszystko. Każdy zawodnik to co chce, potrzebuje to zawsze otrzymuje.

O co walczyć będzie wasza ekipa? Tylko utrzymanie czy może coś więcej?

- Na wyższą lokatę niż ósma na pewno nie mamy szans. Jesteśmy beniaminkiem, dopiero się zgrywamy i nie mamy takiego składu personalnego jak Vive czy Wisła Płock.

W jakiej fazie przygotowań do sezonu jesteście?

- Teraz pracujemy nad motoryką i szybkością. Tydzień temu wróciliśmy z obozu, gdzie największy nacisk kładziony był na wytrzymałość. Mam nadzieję, że po tygodniu, może dwóch nasza praca przyniesie owoce i wejdziemy na właściwą drogę.

Jak ocenia pan atmosferę panującą w drużynie?

- Dla mnie jest naprawdę świetna. Koledzy ciepło mnie przyjęli, myślałem, że tak nie będzie, ale jestem z tego zadowolony.

Stawia pan sobie jakieś cele na nadchodzące rozgrywki?

- Nadchodzące rozgrywki? Oby mi forma dopisała. Liczę na jak największą ilość spotkań na parkiecie, ale żeby tak się stało muszę wygrać rywalizację z dwoma bardzo dobrymi bramkarzami. Trzeba walczyć i grać do końca.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)