PGNiG Superliga Kobiet. Coraz mniej niewiadomych w Młynach Stoisław Koszalin. Wiemy, które zawodniczki zostaną

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Hanna Rycharska
WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Hanna Rycharska
zdjęcie autora artykułu

Działacze w Koszalinie nie próżnują. Na nieco ponad dwa miesiące przed końcem sezonu 2020/2021 w PGNiG Superlidze Kobiet finalizowane są rozmowy o nowych kontraktach w Młynach Stoisław.

Z dnia na dzień dowiadujemy się o kolejnych zawodniczkach Młynów Stoisław, które postanowiły przedłużyć wygasające umowy. Klub z Koszalina poinformował na portalu społecznościowym o porozumieniu się z 6 szczypiornistkami.

Z całą pewnością bardzo dobrą informacją dla kibiców jest zatrzymanie w drużynie czołowych zawodniczek na swoich pozycjach, a takimi są z całą pewnością: Hanna Rycharska, Gabriela Urbaniak czy też Anna Mączka. Pierwsza z nich bronić biało-zielonych barw będzie jeszcze co najmniej przez dwa sezony.

Obrotowa jest związana z koszalińskim zespołem od sezonu 2015/2016. Już od 4 lat gra tam także Urbaniak. - Bardzo się cieszę na przyszłą współpracę z klubem. Wierzę w nasz zespół i jestem pewna że zrobimy wszystko, aby w przyszłych latach walczyć o najwyższe miejsca w lidze - zapowiedziała skrzydłowa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak to możliwe?! Nie uwierzysz, co w pokojowym hotelu zrobiła Anita Włodarczyk

Kolejne trzy piłkarki ręczne, które będę reprezentować Młyny to: Martyna Borysławska  (co najmniej przez 2 sezony), Natalia Filończuk (przedłużenie umowy na sezon 21/22) oraz Gabriela Haric (także na sezon 21/22). Bardzo dobre wrażenia w obecnych rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet zrobiła ostatnio młoda bramkarka. W lutym br. została uznana za najlepszą zawodniczkę tygodnia.

Ważne kontrakty posiadają dwie bramkarki: Aleksandra Krebs i Katarzyna Zimny, obrotowa Daria Somionka oraz skrzydłowa Emilia Kowalik. Z pozostałymi nadal prowadzone są rozmowy.

Młyny Stoisław zajmują obecnie 5. miejsce w lidze. Do 4. w tabeli Piotrcovii koszalinianki tracą już 14 punktów. Wciąż są jednak w grze o triumf w Pucharze Polski. W półfinale spotkają się w Koszalinie z MKS-em Perłą Lublin (środa, 24 marca, godz. 18:00).

Czytaj także: --> Adam Babicz odchodzi z Chrobrego Głogów --> Duże ruchy w Grupie Azoty Tarnów

Źródło artykułu: