Bundesliga: Trwa zwycięski marsz Flensburga, Lwy i Lisy wracają na tarczy, 3 trafienia Chrapkowskiego

Trzy bramki zdobył reprezentant Polski, Piotr Chrapkowski w szlagierowym meczu Bundesligi z SG Flensburg-Handewitt. Jego SC Magdeburg musiał jednak uznać wyższość aktualnych mistrzów Niemiec 29:32.

Paweł Nowakowski
Piotr Chrapkowski WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski
SC Magdeburg mecz z obrońcą tytułu mistrza Niemiec zaczął dobrze i po trafieniu Piotra Chrapkowskiego w 13. minucie gry Gladiatorzy prowadzili 10:7. Gdy parę minut później czerwoną kartę otrzymał rozgrywający Flensburga, Jim Gottfridsson, wydawało się że zespół Polaka pójdzie za ciosem.

Wikingowie jednak jeszcze do przerwy zdołali odwrócić losy rywalizacji, a po przerwie Flensburg podkręcił  tempo i w 41. minucie Johannes Golla podwyższył na 25:20. Co prawda ekipa reprezentanta Polski zdołała jeszcze doprowadzić do wyrównania na niespełna kwadrans przed końcem rywalizacji (25:25), lecz nadziei na korzystny wynik pozbawił ich skutecznie Mads Mensah Larsen. To siedemnasta wygrana Flensburga w obecnym sezonie.

Na tarczy wracają z kolei Fuechse Berlin oraz Rhein-Neckar Loewen. Zespół ze stolicy Niemiec jest obecnie w dołku, bowiem dla Lisów to już trzecia z rzędu, a dziewiąta w sezonie porażka, która zepchnęła ich na siódmą pozycję w tabeli. Mocno od Ligi Mistrzów oddalają się także Lwy, a wpadka w Wetzlar może ten zespół sporo kosztować.

W tabeli przewodzi Flensburg (36 punktów), który o punkt wyprzedza rywala zza miedzy, THW Kiel (35 pkt.) - oba zespoły mają rozegrane po 20 spotkań. Na najniższym stopniu podium plasuje się ekipa Piotra Chrapkowskiego, która uzbierała w dotychczasowych 23 meczach 34 punkty. Prawo gry w Lidze Mistrzów wywalczy czołowa dwójka Bundesligi. Zespoły z miejsc 3-6 rywalizować będą natomiast w  Lidze Europejskiej.