Ekstraklasa zostaje w Gdańsku!

AZS AWFiS Gdańsk pokonał na własnym parkiecie Traveland-Społem Olsztyn 30:26(15:12) i tym samym, awansując na 9 miejsce w tabeli, przypieczętował swoje utrzymanie w gronie zespołów ekstraklasy.

Paweł Skwarło

Na początku spotkania wynik oscylował wokół remisu - 6 min. (3:3). Olsztynianie objęli prowadzenie m.in po bramkach Jacka Zyśka i Piotra Frelka, który jak się później okazało był najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie gości - 14min (5:8). Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było czekać - bramki zdobywali Paweł Ćwiklinski, Jacek Sulej i Michał Wysokiński, który na osiem minut przed końcem pierwszej odsłony wyprowadził akademików na prowadzenie, które utrzymali do końca spotkania.

Druga część spotkanie to utrzymywanie 3-4 bramkowej przewagi przez podopiecznych Daniela Waszkiewicza i próba zmniejszenia strat przez rywali. Lepiej niż w pierwszej połowie funkcjonowała w Travelandzie współpraca z obrotowym Markiem Boneczko, który urywał się obrońcom i zdobywał bramki. Jednak, gdy tylko rywale zbliżali się na jedno trafienie, AZS natychmiast odpowiadał kilkoma bramkami z rzędu. Na 10 minut przed końcem gospodarze prowadzili 26:22. Ostatnie minuty, jak i cały mecz, należały do skrzydłowego gdańszczan Damiana Kostrzewy, który dostał w tym meczu szansę dłuższego występu i znakomicie ją wykorzystał. Zawodnik, który wybrany został do reprezentacji Europy doskonale radził sobie w obronie, a także zdobywał bramki z trudnych pozycji, a także ustalił wynik meczu na 30:26.

AZS AWFiS Gdańsk: Sokołowski, Zimakowski - Kostrzewa 8, Sulej 1, Woynowski 4, Chrapkowski 3, Masiak 6, Wysokiński 1, Pilch 1, Ringwelski 2, Ćwikliński 4, Fogler, Olęcki, Chrapusta

Traveland Olsztyn: Wolański, Boniecki - Frelek 11, Zyśk 4, Bystram 2, Krawczyk 1, Malewski 3, Boneczko 5, Wasilenko, Misiewicz, Garbacewicz, Waśko

Sędziowali: Rajkiewicz/Tarczykowski