Z marszu wszedł do gry i został bohaterem spotkania z MMTS-em Kwidzyn. Dawid Balcerek godnie zastąpił kontuzjowanego Adama Malchera w bramce Gwardii Opole.

MG
Dawid Balcerek Newspix / MIROSLAW SZOZDA / 400mm.pl / Na zdjęciu: Dawid Balcerek
Młodzian na długo zapamięta ten dzień, bo do tej pory grywał albo ligowe "ogony", albo dawał na chwilę odsapnąć Adamowi Malcherowi. Tak czy inaczej, 20-latek nie dał się zapamiętać przeciętnemu kibicowi Superligi, choć od dawna mówi się, że to spory talent. Z MMTS-em Kwidzyn Dawid Balcerek został rzucony na głęboką wodę.

Już w 7. minucie Adam Malcher doznał groźnie wyglądającej kontuzji palca i nie był w stanie kontynuować gry. Balcerek został wyrwany z ławki, ale od razu wszedł w trans i raz za razem zatrzymywał kwidzynian, w sumie odbił aż trzy karne! MMTS bił głową w mur, do przerwy wymęczył jedynie dziewięć goli. Gwardia natomiast punktowała bezradnych rywali, mając zabezpieczenie w postaci Balcerka, opolanie spokojnie wyprowadzali ataki i zamknęli mecz do przerwy.

Na nic zmiany Bartłomieja Jaszki i próby przemówienia do zawodników, MMTS dołował w ataku, głównie za sprawą Balcerka. Bramkarz Gwardii znalazł sposób zwłaszcza na Patryka Grzenkowicza i Michała Potocznego, którzy nie potrafili pokonać go nawet z dogodnych pozycji. Zmiennik właściwie pozbawił mecz emocji, ale w Opolu nikt z tego powodu nie rozpaczał.

Co więcej, Gwardia też nie zachwycała w ataku. Po przerwie przez ponad 10 minut nie trafiła do siatki, a i tak rozgromiła MMTS 34:20. Wynik byłby jeszcze bardziej okazały, gdyby nie Krzysztof Szczecina, który ratował honor kolegów. Gości nie usprawiedliwiają nawet liczne wykluczenia.

KPR Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 34:20 (20:9)

KPR Gwardia Opole: Malcher, Balcerek - Lemaniak 3, Sosna 1, Fabianowicz 2, Zarzycki 5, Klimków 2, Jankowski 2, Zadura, Kawka 2, Mauer 7, Milewski, Morawski 2, Działakiewicz 4, Kucharzyk 1, Kowalski 3

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Matlęga - Grzenkowicz, Orzechowski 2, Kieger 1, Peret 1, Zieniewicz 1, Biegaj 3, Guziewicz 2, Ossowski, Potoczny 2, Nastaj 3, Szyszko 2, Landzwojczak 1, Jankowski 2, Przytuła.