PGNiG Superliga Kobiet. Kontrowersyjna decyzja sędziów w meczu Młynów Stoisław z Piotrcovią

Młyny Stoisław nie wzięły rewanżu nad Piotrcovią Piotrków Tryb. w spotkaniu 27. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Koszalinianki mogły go rozstrzygnąć przed końcową syreną (29:29), a przegrały po karnych 0:3. Oberwało się sędziom.

Krzysztof Kempski
drużyna Młyny Stoisław Koszalin WP SportoweFakty / Michał Chyła / Na zdjęciu: drużyna Młyny Stoisław Koszalin
Spotkanie rewanżowe Młynów Stoisław nad Piotrcovią było już tylko formalnością. Oba zespoły wiedziały bowiem, na jakich pozycjach zakończą sezon 2020/2021 w PGNiG Superlidze Kobiet. Co ciekawe, stworzyły bardzo emocjonujące widowisko.

Największą siłę rażenia zaprezentowała tego dnia Julija Andrijczuk. Niestety ona, podobnie jak i Lesia Smolich czy też Hanna Rycharska nie będą wspominać tego spotkania pozytywnie. Wszystkie trzy szczypiornistki zawaliły w rzutach karnych, które wykonywały po końcowej syrenie. Dwie pierwsze obiły aluminium, obrotowa nie trafiła w światło bramki Darii Opelt.

Do przerwy gospodynie zaprezentowały się całkiem korzystnie. Prowadziły 15:12. Dobrze weszły w mecz. Jeśli już straciły 2 bramki z rzędu, szybko potrafiły to nadrobić. Zespół był w stanie zareagować na przerwy na żądanie trenera Waldemara Szafulskiego. Przewaga została przypieczętowana tak naprawdę między 22. a 26. minutą (12:10). Ostatecznie "pomogła" w tym także gra w przewadze liczebnej, po karach indywidualnych dla Romany Roszak oraz Darii Szynkaruk.

Prawdziwe emocje przyniosła końcówka meczu. A dokładniej ostatnie 10 minut. Nie tylko ze względu wynik, ale także boiskowe wydarzenia. Najpierw pewną kontrowersję wywołała akcja, w której faulowana była Małgorzata Trawczyńska przy rzucie. Arbitrzy podjęli decyzję o karnym, z czym nie mógł się pogodzić Szafulski. Za chwilę kontrę miały piotrkowianki. Jedną z rywalek nieprzepisowo powstrzymała Smolich. Przeciwniczka miała piłkę w dłoniach i została jej ona wytrącona, więc decyzja arbitrów nie mogła być inna.

Przebieg zawodów wskazywał, że dosłownie jedna pomyłka może mieć ogromne znaczenie. W gorszej sytuacji były przyjezdne, które po karze dla Sylwii Klonowskiej grały jedną mniej. Na 14 sekund przed upływem 60 minut Młyny Stoisław mogły zamknąć mecz (29:29). Nie udało się, ale też nie do końca z winy samych zawodniczek. Sztab szkoleniowy gospodarzy miał do tej sytuacji sporo pretensji. I chyba słusznie. Smolich była przytrzymywana już po gwizdku arbitrów. Ci jednak nie zatrzymali czasu, w ogóle nie zareagowali. Wybrzmiała końcowa syrena, a rzut wolny nic nie zmienił. Musiało dojść do "siódemek".

Ani Andrijczuk, ani Smolich, ani Rycharska swoich prób nie wykorzystały i skończyło się 0:3. 2 punkty pojechały zatem do Piotrkowa Tryb. 1 przypadł w udziale miejscowej drużynie.