Turniej Mistrzów. KPR Legionowo z porażką, ale wygrał cały turniej

Orlen Upstream SRS Przemyśl wygrał w niedzielę z KPR-em Legionowo 35:30, jednak ze względu na wcześniejsze wyniki, to ekipa z Mazowsza zyskała sportowe prawo do awansu do PGNiG Superligi.

Michał Gałęzewski
KPR Legionowo WP SportoweFakty / Kuba Snop / Na zdjęciu: KPR Legionowo
Niedzielny mecz od początku był wyrównany i żaden z zespołów nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe niż różnicą jednej bramki. Dopiero pod koniec I połowy zaatakowali legionowianie, którzy po bramce Mateusza Chabiora prowadzili 17:14.

Jeszcze w 44. minucie KPR miał dwubramkową przewagę, końcówka meczu należała jednak do ekipy z Przemyśla, która ostatecznie wygrała 35:30. W Turnieju Mistrzów każdy z zespołów wygrał po jednym meczu, jednak dzięki wysokiemu zwycięstwu z Warmią Energą Olsztyn, to KPR Legionowo ostatecznie triumfował. Trudniejsze niż wygranie ligi może być jednak uzyskanie licencji uprawniającej do gry w Lidze Zawodowej.

Orlen Upstream SRS Przemyśl - KPR Legionowo 35:30 (17:18)

Orlen Upstream SRS: Sar - Nowak 8, Kubik 6, Dutka 5, Mi.Kubisztal 4, Kielar 3, Drozdalski 3, Stołowski 2, Guzdek 1, Kroczek 1, Światłowski 1, Ma.Kubisztal 1.