Nieoficjalnie: nowy prawoskrzydłowy dołączy do Łomży Vive Kielce

Łomża Vive Kielce nie tylko zaszokowała Europę długością nowych kontraktów dla liderów, ale także zapowiedziało dwa transfery z uczestnika Final4 Ligi Mistrzów. Jednym z nich ma być nowy prawoskrzydłowy.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Nedim Remili Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Nedim Remili
Prezes Bertus Servaas po zakończeniu sezonu 2020/21, podczas świętowania 18. tytułu mistrzów Polski, zdradził, że Łomża Vive Kielce od 2022 roku ściągnie dwóch nowych zawodników. Ogłoszenie ich nazwisk nastąpi po Final4 Ligi Mistrzów (12/13 czerwca), co tylko potwierdza, że chodzi o graczy jednego z uczestników.

Jednym z nowych zawodników, o czym informowaliśmy jako pierwsi, będzie prawy rozgrywający Nedim Remili. Francuz jest jednym z najlepszych mańkutów na świecie, od dawna pełni kluczową rolę w PSG i reprezentacji Francji. Jego transfer trzeba uznać za jeden z największych w historii kieleckiego klubu.

Według naszych informacji, drugim z pozyskanych graczy będzie prawoskrzydłowy. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobnym jest pozyskanie kolejnego Francuza z PSG, Benoita Kounkouda. Kontrakt 24-latka wygasa właśnie w czerwcu 2022 roku. Poza tym, prezes Servaas podkreślał, że ma trzech kandydatów na prawą stronę. Oprócz związanego z Kielcami Sigvaldi Gudjonssona i Białorusina Mikity Waliupowa z Mieszkowa Brześć (który trafi raczej do Veszprem), wymieniał też trzeciego, "bardziej wszechstronnego" skrzydłowego. Ta charakterystyka pasuje do Kounkouda, dobrze prezentującego się w roli obrońcy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Jest moc. Nietypowy trening Wildera

Za rok z Nantes może odejść z kolei Hiszpan David Balaguer, ale będzie wówczas znacznie starszy niż Kounkoud (31 lat) i jego transfer, pomimo prezentowanej wysokiej klasy, jest raczej mniej prawdopodobny. Marzeniem kieleckich kibiców byłby powrót do klubu Blaża Janca, ale prawoskrzydłowy związał się z Barceloną do 2024 roku. Drugi z zawodników Dumy Katalonii Aleix Gomez ma kontrakt do 2023 roku. Kandydatów z duńskiego Aalborga nie należy raczej rozpatrywać, do tej pory nie wyróżniali się na tyle, by łączyć ich z Łomżą Vive.

Obecny prawoskrzydłowy Sigvaldi Gudjonsson prawdopodobnie odejdzie z klubu po wygaśnięciu umowy w 2022 roku. W Kielcach zostanie za to Arkadiusz Moryto, związany kontraktem do 2024 roku.

Ze stolicy województwa świętokrzyskiego napłynęła seria zaskakujących wieści transferowych. Prezes Servaas zapowiadał przedłużenie kontraktów z liderami, ale chyba nikt nie spodziewał się, że Andreas Wolff zwiąże się z Łomżą Vive aż do 2028 roku, Nicolas Tournat do 2027 roku, Alex Dujshebaev do 2026 roku, a Daniel Dujshebaev do 2025 roku. Do 2028 roku w klubie ma zostać trener Tałant Dujszebajew. Roczną umowę podpisał hiszpański rozgrywający Miguel Sanchez Migallón, który zastąpi w obronie kontuzjowanego Daniela Dujshebaeva (CZYTAJ).

ZOBACZ: Pożegnania w Tarnowie

Czy chciałbyś/-abys, żeby Łomża Vive ściągnęła Kounkouda?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×