PGNiG Superliga Kobiet. Jest zielone światło dla Suzuki Korony Handball Kielce. Trwa analiza dokumentów licencyjnych

Jak poinformowali nas działacze Suzuki Korony Handball Kielce, klub ten jest o krok od uzyskania awansu do PGNiG Superligi Kobiet. Przypomnijmy, że w Turnieju Mistrzów I ligi, z kielczankami wygrał MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
zawodniczki Korony Handball Kielce Materiały prasowe / Na zdjęciu: zawodniczki Korony Handball Kielce
Kielczanki mają duże ambicje przed zbliżającym się sezonem. Wygrały w cuglach swoją grupę I ligi, jednak przegrały w Turnieju Mistrzów mecz z Karkonoszami Jelenia Góra. Klub z Dolnego Śląska nie złożył jednak wniosku licencyjnego. Uczyniły to kielczanki, które uzyskały od strony sportowej prawo awansu do PGNiG Superligi Kobiet.

Jak poinformowała Superliga, Suzuki Korona Handball Kielce złożyła w terminie wymagane dokumenty licencyjne, które obecnie podlegają weryfikacji. Po analizie otrzymanych dokumentów, zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie przyznania licencji klubowi z województwa świętokrzyskiego. Wszystkie kluby, które otrzymają licencję zostaną przedstawione 1 lipca.

Suzuki Korona Handball Kielce nie czekając na decyzje włodarzy ligi zbroi się przed sezonem. Z klubem przedłużyło już kontrakt kilka zawodniczek, do tego do piłki ręcznej wróciła 37-letnia Katarzyna Grabarczyk, a do tego z Zagłębia Lubin przeniosła się Paulina Kasprzyk (znana jako Piechnik).

Czytaj także: 
Kordowiecka zmieni klub 
Powroty do Polski

ZOBACZ WIDEO: Złota Piłka dla Lewandowskiego? Co musi zrobić Polak, aby otrzymać wymarzone trofeum?
Czy Suzuki Korona Handball Kielce powinna zostać dopuszczona do PGNiG Superligi Kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×