Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

SPR Grunwald Ruda Śląska wygrywa turniej w Komprachcicach

22. sierpnia rudzcy szczypiorniści wygrali międzynarodowy turniej organizowany przez LKS OSiR Kmprachcice. Prócz gospodarzy oraz drużyny ze Śląska w turnieju udział wzięła ekipa z HC Polanka, która na co dzień reprezentuje 2. ligę czeską
Łukasz Wodarski
Łukasz Wodarski

Turniej w Komprachcicach był kolejnym przetarciem dla biorących w nim udział drużyn przed rozpoczynającą się we wrześniu ligą. Szczególnie wartościowy był to sprawdzian dla szczypiornistów z Rudy Śląskiej, którzy od niedawna trenują w hali i nie mieli jak dotąd możliwości sparowania z przeciwnikiem.

Mimo braków kadrowych (Krzysztof Płonka, Łukasz Thomanek, Adam Grzesiczek, Adam Wodarski, Łukasz Wodarski) rudzianie bardzo dobrze zaprezentowali się na parkiecie w Komprachciach, wygrywając kolejno z gospodarzami 27:26 oraz gośćmi z Czech 25:23.

Drużyna Adama Wodarskiego wystąpiła w następującym składzie:
Błaś, Eisner, Borecki - Lisowski Grzegorz 1 i 0, Budzowski Marcin 5 i 5, Ficulak Daniel 2 i 3, Gansiniec Łukasz 2 i 3, Pawelec Denis 2 i 3, Borowiec Karol 1 i 1, Borowiec Robert 2 i 2, Kubica Paweł 0 i 1, Glasner Maciej 5 i 2, Pawłowski Wojciech 1 i 1, Lisowski Paweł 1 i 1, Płonka Łukasz 6 i 4,.

Spośród zawodników SPRu wyróżniony został Alan Eisner, natomiast MVP całego turnieju wybrano Łukasza Płonkę.

Drużyna prowadzona przez Adam Wodarskiego zmierzy się we wtorek z MTS Chrzanów, natomiast w weekend podejmuje czołowe śląskie drużyny na jubileuszowym turnieju z okazji 50-lecia Miasta Ruda Śląska oraz 50-lecia piłki ręcznej w Rudzie Śląskiej.

Terminarz meczów Polaków na mistrzostwach świata:

21 stycznia:
Polska - Urugwaj (godz. 15:30)

23 stycznia:
Polska - Węgry (godz. 18:00)

25 stycznia:
Polska - Niemcy (godz. 20:30)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×