PGNiG Superliga. Świetne wieści dla kibiców Wisły. Spokój w Płocku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / SPR Wisła Płock / Na zdjęciu: Adam Wiśniewski i Xavier Sabate
Materiały prasowe / SPR Wisła Płock / Na zdjęciu: Adam Wiśniewski i Xavier Sabate
zdjęcie autora artykułu

Orlen Wisła Płock coraz bardziej stabilna. Przez najbliższe dwa sezony na ławce nadal będzie siedzieć hiszpański trener Xavier Sabate.

Szkoleniowiec przedłużył umowę do czerwca 2024 roku. - Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się wspólnie dojść do konsensu i dopiąć kontrakt Xaviera. Sprawę na pewno ułatwił fakt, że trener czuje się u nas jak w domu. Uważam, że przedłużenie jego kontraktu to jedyny słuszny kierunek. Chcemy kontynuować to, co wspólnie zaczęliśmy budować. Dobra współpraca to podstawa sukcesu. Zależy nam na zbudowaniu silnego zespołu, zespołu na miarę europejskich parkietów. Xavier daje nam pewność solidnego przygotowania. Piłka ręczna to całe jego życie. A my potrzebujemy ludzi, dla których praca jest pasją - skomentował dyrektor sportowy Nafciarzy Adam Wiśniewski.

Xavier Sabate objął Orlen Wisłę Płock w 2018 roku, po burzliwym sezonie 2017/18, w którym pracę stracił Piotr Przybecki. Zdobywał z klubem wicemistrzostwo Polski, po kilku latach niepowodzeń Nafciarze pokonali Łomżę Vive Kielce. W ostatnim sezonie Wisła po raz pierwszy awansowała do Final4 Ligi Europejskiej i zajęła w nim czwarte miejsce.

Hiszpan ma za sobą spore doświadczenie wyniesione z Węgier, gdzie pracował z reprezentacją i Telekomem Veszprem. W 2016 roku doprowadził najlepszą węgierską drużynę klubową do finału Ligi Mistrzów, w którym po horrorze przegrał w rzutach karnych z kielczanami.

ZOBACZ: Co za seria Piotrkowianina! Mocne słowa Pawła Tetelewskiego

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Kaczmarek po brązowym medalu mistrzostw Europy: "Nie musimy nikomu nic udowadniać"

Źródło artykułu: