Cztery zespoły wciąż niepokonane w Lidze Centralnej. Świetna frekwencja w Ostrowie Wielkopolskim

KPR Legionowo, SPR GKS Autoinwest Żukowo, AZS AWF Biała Podlaska i KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. wygrały w weekend swoje drugie mecze w ramach Ligi Centralnej. Uwagę może zwrócić doskonała frekwencja, jaka miała miejsce w tym ostatnim mieście.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Spotkanie ostrowian z MSPR Siódemką-Miedź-Huras Legnica zobaczyło aż 1 190 widzów, co byłoby niezłą frekwencją również w PGNiG Superlidze. KPR Ostrovia wygrała 24:23, choć na minutę przed końcem prowadziła aż 24:20. Goście z Legnicy zbyt późno wrzucili "piąty bieg" i nie zdołali odrobić pełni strat.

Wyjazdowe zwycięstwo w Sosnowcu odnieśli zawodnicy z Białej Podlaskiej, którzy podobnie jak trzy inne zespoły mają komplet zwycięstw. Podobnym wyczynem może się pochwalić KPR Legionowo, który co prawda do przerwy remisował z gośćmi z Zamościa, jednak wyszedł w drugiej połowie na dziewięciopunktowe prowadzenie i zwyciężył ostatecznie 34:28.

Drugi raz w tym sezonie 11 bramek rzucił Grzegorz Dorsz, który poprowadził SPR GKS Autoinwest Żukowo do pewnego zwycięstwa ze Śląskiem Wrocław. U siebie wygrali też zawodnicy z Olsztyna, którzy po bramce Adriana Chełmińskiego w ostatniej minucie pokonali MKS Wieluń 23:22. Swoje mecze na wyjeździe wygrali natomiast szczypiorniści z Przemyśla i z Gorzowa Wielkopolskiego, dla których aż 12 bramek rzucił Wiktor Bronowski.

2. kolejka Ligi Centralnej:

MKS Grudziądz - ORLEN UpStream SRS Przemyśl 26:32 (13:15)

Najwięcej bramek: dla MKS-u - Artur Sadowski 6, Paweł Malinski, Adrian Skóra, Mateusz Orłowski - po 3; dla Orlen Upstream SRS-u - Daniel Dutka 9, Kacper Kielar 8, Mateusz Kroczek 6.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - MKS Wieluń 23:22 (11:10)

Najwięcej bramek: dla Warmii - Marcin Malewski 5, Michał Klapka, Adrian Chełmiński, Dawid Reichel - po 3; dla MKS-u - Arkadiusz Galewski, Szymon Famulski - po 6, Krystian Kowalik 3.

MKS Nielba Wągrowiec - Budnex Stal Gorzów 29:31 (14:18)

Najwięcej bramek: dla Nielby - Paweł Gregor 7, Dariusz Widziński, Patryk Skrzypczak - po 5; dla Stali - Wiktor Bronowski 12, Dawid Pietrzkiewicz 7, Aleksander Kryszeń, Mateusz Stupiński - po 4.

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - AZS AWF Biała Podlaska 25:29 (12:13)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Łukasz Płonka 10, Sebastian Danysz 5, Daniel Goliszewski 4; dla AZS-u AWF - Leon Łazarczyk 7, Łukasz Kandora 6, Patryk Niedzielenko 4.

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - MKS Siódemka-Huras-Miedź Legnica 24:23 (12:8)

Najwięcej bramek: dla Ostrovii - Patryk Marciniak 6, Michał Bałwas 5, Artur Klopsteg 4; dla Siódemki - Mateusz Wychowaniec 5, Paulo Grozdek, Kacper Bogudziński - po 4.

SPR GKS Autoinwest Żukowo - Śląsk Wrocław 36:26 (15:12)

Najwięcej bramek: dla GKS-u - Grzegorz Dorsz 11, Kacper Saraczyn 7,Rafał Stępień, Krzysztof Jagielski - po 4; dla Śląska - Michał Wiewiórski, Tomasz Kołodziejczyk - po 5, Kacper Okapa 4.

KPR Legionowo - MKS Padwa Zamość 34:29 (13:13)

Najwięcej bramek: dla KPR-u - Maksymilian Śliwiński 7, Filip Fąfara 6, Mateusz Chabior 5; dla Padwy - Konrad Bajwoluk 7, Paweł Puszkarski, Karol Małecki - po 5.