Fenomenalna Roszak nie wystarczyła

MKS Funfloor Perła Lublin przegrała z Lokomotivą Zagrzeb 27:29 w rewanżowym meczu rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Tym samym w fazie grupowej rozgrywek wystąpią Chorwatki.

Daniel Kordulski
Joanna Szwaraga Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Przemek Gąbka / 400mm.pl / Na zdjęciu: Joanna Szwaraga
W 8. minucie po golu Marty Gęgi lublinianki odrobiły stratę z pierwszego meczu. Trener Chorwatek poprosił o przerwę w grze. Dobrze po przerwie spowodowanej kontuzją grała obrotowa Joanna Szarawaga. Rywalki nie zamierzały oczywiście odpuszczać i rozpoczął się okres wyrównanej walki ze wskazaniem na MKS Funfloor Perła. Z czasem gospodynie popełniły kilka z rzędu błędów w ataku oraz oddawały niecelne rzuty i Lokomotiva doprowadziła do remisu (10:10 w 19. minucie). W bramce gości kilka skutecznych obron zanotowała Lucija Besen. Jej koleżanki wyszły na minimalne prowadzenie.

Pierwsza połowa zakończyła się pechowo dla lublinianek. 120 sekund przed końcem kontuzji kolana doznała dobrze spisująca się w bramce Weronika Gawlik. Po trzydziestu minutach był remis 14:14 i kwestia awansu do fazy grupowej Ligi Europejskiej wciąż była sprawą otwartą. W zespole Lokomotivy imponowała obdarzona świetnymi warunkami fizycznymi rozgrywająca Tena Petika, a w Funfloor Perle prowadząca dobrze grę i niezła w obronie Romana Roszak.

Druga część gry rozpoczęła się od kolejnych udanych obron chorwackiej golkiperki i trzech bramek z rzędu jej koleżanek. Dodatkowo gospodynie miały wtedy spore problemy ze sforsowaniem mocnej defensywy rywalek. Teraz to chorwacki zespół prowadził i czas działał na jego korzyść.

Na szczęście dla lublinianek kilka parad w bramce zanotowała zmienniczka Gawlik Paulina Wdowiak. Roszak po kontrze w 41. minucie doprowadziła do wyniku 19:19. Wciąż pozostawały jednak do odrobienia cztery bramki z pierwszego meczu, a czas uciekał...

Lubliniankom nie pomagała także gra w przewadze. Przyjezdne zbyt często znajdowały luki w ich obronie. Końcówkę spotkania także lepiej rozegrały Chorwatki ze stolicy swojego kraju i to one cieszyły się z wygranej i awansu. Wśród gospodyń nie do zatrzymania była Roszak, autorka szesnastu bramek dla MKS-u Funfloor Perła.

MKS Funfloor Perła Lublin - RK Lokomotiva Zagrzeb 27:29 (14:14)

MKS: Gawlik, Wdowiak, Razum - Roszak 16, Gęga 2, Szarawaga 2, Masna 2, Płomińska 2, Szynkaruk 1, Achruk 1, Portasińska 1
Kary: 6 min

Lokomotiva: Besen 1, Ivancok - Mamic 7, Posavec 7, Petika 5, Malec 5, Simara 2, Lisjak 1, Curić 1
Kary: 16 min.

Pierwszy mecz 25:21 dla Lokomotivy.
Awans: Lokomotiva

Czy liczyłeś/aś na awans lublinianek do fazy grupowej pucharu?