Wszystko jasne! W takim składzie Polska zagra na MŚ 2021

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski na zgrupowaniu
Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski na zgrupowaniu
zdjęcie autora artykułu

Wiemy już, które zawodniczki poleca na nadchodzące mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Reprezentacja Polski na MŚ 2021 wyruszy w 17-osobowym składzie.

Na liście selekcjonera reprezentacji Polski - Arne Senstada znajduje się 17 nazwisk i nie brakuje małych niespodzianek. Szansę dostały między innymi Magda Więckowska, Barbara Zima czy chociażby Aleksandra Zimny.

Najwięcej przedstawicielek, bo aż pięć, ma MKS Funfloor Perła Lublin. Nie mogło zabraknąć także czterech szczypiornistek, które na codzień występują w lidze francuskiej. Szansę dostała także Dagmara Nocuń, która gra w Bundeslidze.

Przez kontuzje na mistrzostwa świata nie polecą Weronika Gawlik, Aneta Łabuda i Karolina Kochaniak-Sala. Dodatkowo zabraknie legendy Biało-Czerwonych - Karoliny Kudłacz-Gloc (pominięta przez szkoleniowca) i Joanny Drabik, która zawiesiła występy w reprezentacji.

Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych odbędą się w dniach 2-19 grudnia. Polki rywalizować będą w grupie B, w której zmierzą się z Rosją, Serbią i Kamerunem. Do kolejnej fazy awansują trzy najlepsze zespoły z ośmiu grup.

W MŚ 2021 zagrają aż 32 drużyny. Gospodarzem imprezy jest Hiszpania.

Więcej wkrótce.

Skład Polski na MŚ 2021:

1. Kinga Achruk - MKS Lublin S.A. 2. Magda Balsam - EUROBUD JKS Jarosław 3. Marta Gęga - MKS Lublin S.A. 4. Adrianna Górna - MKS Zagłębie Lubin S.A. 5. Monika Kobylińska - Brest Bretagne Handball (FRA) 6. Monika Maliczkiewicz - MKS Zagłębie Lubin S.A. 7. Sylwia Matuszczyk - EUROBUD JKS Jarosław 8. Dagmara Nocuń - TuS Metzingen (GER) 9. Natalia Nosek - ESBF Besancon (FRA) 10. Adrianna Płaczek - Nantes AH (FRA) 11. Oktawia Płomińska - MKS Lublin S.A. 12. Aleksandra Rosiak - ESBF Besancon (FRA) 13. Romana Roszak - MKS Lublin S.A. 14. Joanna Szarawaga - MKS Lublin S.A. 15. Magda Więckowska - Korona Handball 16. Barbara Zima - KPR Gminy Kobierzyce 17. Aleksandra Zimny - EUROBUD JKS Jarosław

---> Łomża Vive zmierza po duży sukces. Mało kto się tego spodziewał ---> Co tam się wydarzyło! "Kosmos, odlot!" Wielka Barcelona znowu na kolanach

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skąd ona ma tyle energii? Jędrzejczyk jest niczym... rakieta!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (23)
avatar
alonso
30.11.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
A brak Darii Zawistowskiej ..... dla mnie to największy walczak w Zagłębiu i najwięcej serducha zostawia na parkiecie. Ja bym ją powołał.  
avatar
alonso
30.11.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Drabik boryka się się z urazem. Ale czemu Kingi Jakubowskiej nie ma? Za duże bogactwo lewych rąk? Zimna i Więckowska po co tam jedzie? Jeśli po naukę to Jakubowska też mogła jechać.  
avatar
Broda1982
25.11.2021
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Tak to jest, jak żądza układy, układziki. Gdzie jest Ważna? Niestety, ale będziemy w ogonie tych mistrzostw  
avatar
Grieg
25.11.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
@observer: Sobiech to już chyba zamknięty rozdział dla kadry, Zawistowska - niekoniecznie, ale trudno powiedzieć, czy przejście pod skrzydła pani Bożeny dobrze jej zrobiło, Drabik i Jakubowska Czytaj całość
avatar
observer
25.11.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
brakuje wiele zawodniczek m.in. Kudłacz,Bogna Sobiech,Drabik,Jakubowska,Zawistowska,Zych, Łabuda....